Helkurkõnd tuletab meelde helkuri vajalikkust

Politsei- ja Piirivalveamet korraldab täna koostöös Maanteeameti ja abipolitseinikega kõikjal Eestis ennetusürituse „Helkuriga sõbraks“, kus iga piirkonna elanik saab anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel.

Ennetusüritus algab täna õhtul kell 18 ja kestab tunni jagu. Alustuseks räägitakse põgusalt helkuri tööefektiivsusest ja korrektsest kandmisest, millele järgneb valitud teelõikudel helkurkõnd, esitlemaks teistelegi liiklejatele selle valgusallika töövõimet ning jagamaks kõnni vältel helkureid kõigile nendele kohalikele, kel seda mingil põhjusel veel ei ole.

Seaduse kohaselt peab jalakäija halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes kasutama helkurit või valgusallikat. Kuigi aastate jooksul on laiali jagatud ligi miljon tasuta helkurit, pole see pannud Eesti elanikke end ise nähtavaks tegema, mistõttu hakkab politsei jalakäijaid rohkem trahvima: pimedas helkurita liikuja saab kuni 40-eurose trahvi.

Järvamaal tehakse helkurkõndi Roosna-Allikul, Viisus, Tarbjal, Annas, Paides, Väätsal ja Türil.

Täpsemat infot helkurkõnni kohta jagab Paide piirkonnagrupi piirkonnapolitseinik Eeva Õun telefonil 55581763 või e-posti aadressil eeva.oun@politsei.ee.

Helkurkõnd Järvamaal:
26. novembril kell 18.00 – Roosna-Alliku alevik | tiina.guutmann@gmail.com
26. novembril kell 18.00 – Viisu küla | viisurahvamaja@paide.ee
26. novembril kell 18.00 – Tarbja küla | tarbjakylaselts@gmail.com
26. novembril kell 18.00 – Anna küla mänguväljak | laine.hallika.001@mail.ee
26. novembril kell 18.00 – Paide politseijaoskonna taga | Eeva Õun (5558 1763)
26. novembril kell 18.00 – Väätsa | ivikukk@gmail.com
26. novembril kell 18.00 – Türi Kultuurikeskuse parkla | tyrispordiklubi@gmail.com


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background