Hiiesõbralikud teod saavad tunnustatud

Hiiepuu Mäesuitsu hiies. Foto: Ahto Kaasik/Maavalla koda

Hiite Maja sihtasutus ootab ettepanekuid hiiesõbralike tegude tunnustamiseks.

Konkursiga soovib sihtasutus väärtustada pühapaikade tundmist ja hoidmist ning aidata kaasa pühapaikadega seotud loodus- ja kultuuripärandi edasikestmisele.

Põlised looduslikud pühapaigad on kivid, puud, metsad, veekogud, pinnavormid ja muud loodusobjektid ning maa-alad, mida on teadaolevalt meie esivanemad pühaks pidanud ja kasutanud neid palvetamiseks, kummardamiseks, ravimiseks, pühade pidamiseks, andide jätmiseks või muude kombetalituste täitmiseks.

Rahvusvahelise looduskaitseliidu hinnangul on looduslikud pühapaigad inimkonna vanimad kaitsealad ja neid tuleks hallata põlisrahvaste tavasid järgides.

Tunnustamist väärib looduslike pühapaikade kaitsmine, hooldamine, uurimine, tutvustamine ja nende väärtustamisega seotud ettevõtmised.

Tunnustada võib eraisikuid, seltse, ühinguid, asutusi, väljaandeid, omavalitsusi, ettevõtteid, institutsioone, projekte ja muid ettevõtmisi, tänu kellele on ühe või mitme põlise pühapaiga seisukord säilinud või paranenud ning kasvanud ühiskonna teadmised ja teadlikkus pühapaikadest.

Ettepanekuid oodatakse hiljemalt 10. novembriks e-posti aadressile juhatus@hiis.ee.

Hiiesõbralike tegude tänukirjad antakse üle 30. novembril Tartus Eesti Maaülikooli aulas toimuval Hiie väe tunnustamise sündmusel.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background