Hingelinnud rändavad Paidesse

Homme jõuab Paide Muusika- ja Teatrimaja lavale Rein Rannapi kooritsükkel „Hingelinnud“, millele sõnad on teinud Indrek Hirv.

Kontsert-etendus „Hingelinnud“ on laululaste kingitus Eestimaa 100. sünnipäevaks, et näidata, mida imelist ja hingestatut suudavad uued põlvkonnad koos musitseerides publikuni tuua. Esinevad Eesti Raadio Laulustuudio mudilaskoor Kadri Hundi ja Kaie Tanneri juhendamisel, Üle-eestiline neidudekoor Leelo Külli Kiiveti juhendamisel ja orkester ning solistid Uku Joller ja Kätrin Kärsna. Dirigent on Leiu Tõnissaar.

Tsükkel „Hingelinnud“ on algselt kirjutatud ETV lastekoorile 2010. aastal, kui Tallinna Filharmoonia selle Rein Rannapilt tellis. 2011. aastal salvestati 36-osalisest tsüklist 23 osa samanimelisele plaadile.

Nüüd lavale jõudev teos tuleb esitamisele just nende plaadistatud osade kujul, kuid seda täiendab lavastuslik pool.

Koorid jutustavad loo inglitest – mudilased kehastavad pisikesi inglilapsi, kes näevad kõike läbi mängu, ning neidudekoor on neile justkui vanemad õed, tutvustades neile elu ja vajadusel inglilapsi manitsedes. Loo pärliks on väike Hingelind, kelle rännakuid saadab ja juhatab kõikide inglite Isa.

„Hingelinnud“ rändavad Paide Muusika- ja Teatrimaja lavale homme, 3. novembril kell 18. Pileteid saab osta Piletilevi vahendusel ja tund enne algust kohapealt.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background