Hobiajaloolane avaldas president Rüütli saladuse

Oktoobris teatas EKRE saadikukandidaat Kalle Grünthal raadiole, et tal on õnnestunud president Arnold Rüütliga nelja silma all vesteldes ligi pääseda Rüütli varmalt hoitavale saladusele, keda kohalikest poliitikutest plaanisid Nõukogude Liidu riigipöörajad 1991. aasta suvel Eesti NSV-d või halvemal juhul kubermangu juhtima. Siis väitis Grünthal, et jääb talle usaldatud saladust hoidma, sest Rüütel on varemgi maininud, et ta on vastavat nimekirja näinud, kuid ei avalda kunagi selle sisu.

Siiski on nüüd poliitik erinevatel valimisüritustel nimesid nimetanud ja väidab, et “äravalitute” hulka kuulusid lisaks Edgar Savisaarele ka Marju Lauristin ja Siim Kallas, küll polevat putšistide usaldust aga jagunud Vaino Väljasele.

Et kohtumine Kalle Grünthali ja samuti auesimehena EKRE-sse kuuluva Arnold Rüütli vahel toimus, seda kinnitab foto Kesk-Eesti Tre raadio artikli juures 31.oktoobrist http://keskeesti.tre.ee/paidelane-kalle-grunthal-sai-president-ruutlilt-hoida-suure-saladuse/ . Mida aga seal täpsemalt räägiti ja kas president Arnold Rüütel tõesti enda vaikimisvannet murdis ning Grünthalile Moskva usaldusisikute nimekirja tutvustas, saab kindlamalt uskuda siis, kui ka Rüütel fakti kinnitada võtab.

Teemat arutame täna kell 11:15 saates Ringmikrofon. Kalle Grünthal ise on koos mõttekaaslastega eetris kell 14:15 algavas saates Rahvakabinet.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background