Homme on mobiilivaba päev

Homme toimub juba neljandat korda üle-eestiline mobiilivaba päev liikluses.

Selle eesmärk on kutsuda liiklejaid üles vähemalt sellel päeval liikluses mobiiltelefoni kasutamisest loobuma ja päeva lõpus mõtlema, kas midagi olulist jäi seetõttu tegemata.

Teaduslikult on tõestatud, et inimene ei suuda kaht tähelepanu nõudvat tegevust sooritada samaaegselt ja veatult. Kaht paralleelset tegevust tehes lülitub inimese aju kahe tegevuse vahel ümber ning mõlema tegevuse kvaliteet langeb. Ohuolukorras ei suuda aju seega otsustada, kumb tegvus on tähtsam.

Sõidukijuhi tähelepanu hajub ka autoroolis telefoniga rääkides ja sealkohal pole oluline, kas juht kasutab vabakäeseadet või hoiab telefoni käes. Näiteks sõnumit saates on juhi pilk teelt eemal keskmiselt 5 sekundit, mille kestel läbib sõiduk maanteekiirusel 125 meetrit.

Küsitlusuuringu kohaselt on viimase 12 kuu jooksul 24% sõidukijuhtidest sattunud kõrvaliste tegevuste tõttu mõnda liiklusohtlikku olukorda. Möödunud aastal juhtus 10 hukkunuga liiklusõnnetust, mille üks oluline riskitegur oli tähelepanu hajumine.

Mobiilivaba päevaga saab liituda veebilehel https://juhi.mnt.ee, kus saab osaleda ka viktoriinis ja võita põnevaid auhindu.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background