Hooaeg algab: nädalõpul taasalustavad Nädal Riigikogus, Oma Lugu ja Räägime Asjast

Kesk-Eesti Tre raadio hooaja alguseks on harilikult raadio sünnipäeva tähistamine. Tõsi küll, mitu traditsioonidega saadet alustasid juba augustis – Head Uudised, Šlaagritund ja Ringmikrofon on uue hooajaga juba algust teinud. Head Uudised on jõudnud juba tuua eetrisse tippkitarristi Oleg Pissarenko ja koolitusguru Peep Vainu. Ringmikrofonis on päevasündmusi vaagimas enamasti Mati Palmet ja Tiit Reinberg, kuid aeg-ajalt võib mikrofoni ees kohata ka teisi arutlejaid, kes poliitilistest tõmbetuultest puutumata, kuid jälgivad tähelepanelikult meie ümber toimuvat. Saate egemist toetab Paide Masinatehas. Samuti on sellest nädalast eetris tagasi kõigi kolme omavalitsuse saatetunnid – Paide linn kolmapäeval , Järva vald neljapäeval ning Türi vald reedel. Algus kõigil kell 11.15. Oma igakuine saade on ka Paide Kunstikoolil ning nendegi hooaja avasaade jõudis juba augustis eetrisse.

Täna läheb eetrisse selle hooaja esimene Nädal Riigikogus. Avasaatesse on saabunud Andres Põlluga vestlema-vaidlema Jürgen Ligi ja Kalle Grünthal, uks on endiselt avatud kõigile Riigikofu liikmetele, eeskätt siitkandist valitud saadikuile.  Andres Põllu jääb aga stuudiosse õhtutundideni, sest kell 18.30 saabuvad siia tema poolt kutsutud muusikasõbrad ning hirmuäratava pealkirjaga, kuid tegelikkuses hea muusika ja mõnusa huumoriga Laulurappija alustab oma ei-mäletagi-keegi-mitmendat hooaega.

Homme kell 12 alustab taas elulugudesari Oma Lugu, esimese saate külaliseks Erich Petrovits, kes raadiotegijate ammune tuttav seoses Rakvere-mailt tehtud ralliülekannetega, kuid nüüd on side Järvamaaga veelgi konkreetsem – juba üle aasta hoiab teenekas tippjuht, omavalitsustegelane ja spordientusiast silma peal Paide E-Piim spordihalli ja mitme teise rajatise tegevusel. Iseloomulik on ka see, et kui spordirahval on põhjust E-piimale tänulik olla, siis ka kogu saatesari Oma Lugu on valminud algusest peale just selle maineka Järvamaa ettevõtte toel.

Pühapäeva hommikul on tagasi eetris see saade, mida kuulavad peaaegu kõik. Ühed sellepärast, et neile räägitav väga meeldib, teised aga sellepärast, et see neid koledasti ärritab, kuid uudishimu sunnib jälgima, mida hullu sealt veel kostab. Jutt muidugi isa-poeg Helmete saatest Räägime Asjast.

Endiselt jõuab eetrisse ka neid saateid, mis ühegi konkreetse sarja või rubriigi alla ei kuulu, kuid on lihtsalt vajalikud. Äsja 20-ndat sünnipäeva tähistanud Maaelu Edendamise Hoiulaenu Ühistu juht Maria Peldes on stuudios pühapäeval kell 13. Natuke räägime ka juubelijuttu, kuid põhirõhk on ikkagi küsimusel, et millised võimalused ja garantiid on raha hoiustamiseks nii, et see inflatsioonituules ära ei sulaks. Arvestades võimalikke laienevaid võimalusi oma pensioniraha saatuse üle otsustamiseks on need jutud just nüüd õigel kohal.

Kindlasti ei saa  nimetamata jätta noortesaadet Skräss kolmapäeva õhtuti, aga aastatega on väljakujunenud traditsioon, et noorte tegemistesse päris-raadiotegijad ei sekku, nii et nende tegemiste kohta saab parimat informatsiooni algallikast. Näiteks nende Facebooki lehelt.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background