Hooandjas saab Järvamaa kultuurielule hoogu juurde anda

30/06/2020

Tagasi
MTÜ QUORUM on Järvamaa noortest koosnev mittetulundusühing, mille eesmärk on lüüa Järvamaa kultuurielu kihama kontsertsarjaga.

Analüüsides oma meeskonnaga viimaste aastate trende Järvamaal, märgati, et üritusi ja ettevõtmisi, mis Järvamaa kogukonnad kokku tooks ning ühendaks, on vähe. 

Peamine põhjus, mis vabaõhukontsertide sarja tegema ajendas, on Paide ruumieksperimendi ärajäämine. See on varasematel aastatel olnud üks peamisi kogunemispaiku nii noortel kui ka vanematel inimestel, kel on meeldinud sooje suveõhtuid Paide linnas veeta.

Lisaks Paidele on avalikke sündmusi sellel suvel vähe ka Järva vallas ning Türi vallas. Sellest tulenevalt on otsustatud korraldada vabaõhukontsertide sarja, tuge loodetakse ka hooandjatest. Ühisrahastusplatvormil saab ettevõtmist toetada sobiva summaga vahemikus 5-100 või enam eurot SIIN

Projekti toetatakse 27. juulil ainult juhul, kui ta kogub terve eesmärgiks seatud summa.

Augustikuu vältel soovivad noored korraldada kolm vabaõhukontserti Järvamaa erinevates omavalitsustes:

  • 6. augusti õhtupoolikul esineb Käru mõisahoovis Alen Veziko
  • 13. augusti õhtupoolikul esineb Paide keskväljakul Mari Jürjens (endine Pokinen)
  • 27. augustil õhtupoolikul esineb Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas Margus Vaher

Lisaks peaesinejatele antakse igal kontserdil võimalus paaril kohalikul laululapsel esinemiskogemuse võrra rikkamaks saada.

Vabaõhukontserdid on kõigile TASUTA!

Hooandja keskkonnast kogutud raha kulub järgmiselt:

  • 1800€ makstakse artistidele esinemistasu
  • 200€ kulub vabaõhukontsertide reklaamiks (plakatite disain ning trükk)

Kui hoog läheb suureks ning raha koguneb üle 2000€, siis kaetakse sellega ka kõrvalkulud (50€ makstakse videotegijale ning tasutakse ka kütusekulu, mis läks Järvamaal ringi sõitmise tarbeks). Ülejäänud raha läheb MTÜ QUORUM kontole ning  seda kasutatakse tulevikus Järvamaa kultuurielu arenguks.

Sama meeskonnaga ollakse varaemgi korraldatud  sarnast sündmust. Eelmisel suvel korraldati Paides vabaõhukontsert, mille peaesineja oli Vaiko Eplik. Kontserdil osales ligi 300 inimest.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background