Huvikeskusest saab kunstikool

Paide linnavolikogu kiitis möödunud nädalal toimunud istungil ühehäälselt heaks Paide Huvikeskuse uue nime Paide Kunstikool.

Kooli direktori Anneli Suitsu sõnul on nimevahetus olnud päevakorral juba pikemat aega, sest sisu poolest ollakse juba ammu kunstikool. Samuti annab nime muutus selgema sõnumi kooli põhitegevusest ning aitab paremini kooli turundada.

Huvikeskuse nimi on olnud paljusid eksitav, kuna tihti ei teata, et huvikeskuses tegutseb süstemaatilist kunstiharidust andev kool. Nime muutus toob endaga kaasa ka õpilaste jagunemise kolme astmesse, kaasaegsema õppekava ning paindlikuma õppekorralduse.

Suits lisas, et kunstikooli nimi aitab luua selgema kuvandi nii õpilastele, kogukonnale kui ka Järvamaale. Lisaks toob nimemuutus kaasa ka sisulisi muutusi: klassikalise kunstiõppe kõrval hakatakse pakkuma tööturul vajaminevat graafilist disaini, animatsiooni, video- ja fotokunsti, keskkonnadisaini, installatsioone, butafooriat ja veel palju muud. Põhiõppe periood pikeneb ja õppima saavad tulla ka gümnaasiuminoored.

Lisaks kunsti põhiõppele pakub kunstikool erinevaid huvitegevusi, sealhulgas kursusi, õpitubasid, stuudioid ja huviringe nii lastele kui täiskasvanutele, võttes arvesse kogukonna soove ja vajadusi. Õppekorralduses on kindel koht õppijate loomingu eksponeerimisel, seda nii Lai 33 majas kui ka Paides ja teistes Eestimaa linnades.

Uus nimi hüütakse välja 2. mail kell 16 Paide keskväljakul, kus tähistatakse ka Paide Kunstikooli sünnipäeva, toimub palju põnevat ning varuks on ka mõned üllatused.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background