Inetrnetis levib noortele ohtlik väljakutse

Eesti Õpetajate Liit on mures, et viimastel nädalatel on suhtluskanalites TikTok, Instagram ja WhatsApp ning Discord ja Roblox mängus hakanud levima ohtlik trend.
Goofy maskis Disney koomiksikangelane saadab sotsiaalmeedias lastele ja noortele sõbrataotlusi, kasutades pseudonüümi Jonathan Galindo.
Kui taotlus on rahuldatud, saab ohver lingi, milles on eluohtlikud ülesanded julguse proovile panemiseks. Ülesannete mittetäitmise korral ähvardab Jube-Goofy noori õudsete tagajärgedega, isegi surmaga.
Lastele ja nõrgema psüühikaga noortele võib see vaimselt ning hingeliselt väga rängalt mõjuda.
Lapsevanematel on soovitav laste meediakäitumisel silma peal hoida ja veelkord meelde tuletada, et lapsed ei võtaks vastu sõbrataotlusi tundmatutelt inimestelt – ka siis mitte, kui „sõbraks“ tahtja näeb pealtnäha süütu koomiksikangelase moodi välja.
Kindlasti on vaja reageerida, märgates lapsel suuri meeleolumuutusi ja kehal enesevigastamise jälgi või tundmatut päritolu isetehtud sümboleid.
Horror-Goofy tegutsemise muster meenutab mõne aasta eest sotsiaalmeedias levinud Momo ja Sinivaala liikumist, mis teadaolevalt mitme noore inimese surmani viis.
Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background