Inspiratsiooniprogramm „Jah! Õpetajaks!“ ootab liituma

SA Innove ootab huvilisi liituma esmakordselt ellu kutsutud inspiratsiooniprogrammiga „Jah! Õpetajaks!“, mille eesmärk on innustada ja toetada neid, kes tahavad teha karjääripööret ja asuda või naaseda õpetajaametisse.

Innove projektijuhi Jaanika Aasa sõnul seisab Eesti silmitsi järjest kasvava õpetajate järelkasvu nappusega. Viimase OECD rahvusvahelise uuringu TALIS andmetel on Eestis alla 30-aastaseid õpetajaid vaid 7% ning enam kui pooled õpetajatest on 50-aastased või vanemad.

Programm annab potentsiaalsetele uutele õpetajatele ülevaate, mida õppimine ja õpetamine tänapäeval endast kujutavad, millised on paindlikud võimalused õpetajana tööle asumiseks ning milliseid samme tuleb selleks teha.

27. veebruaril algav üle-Eestiline inspiratsiooniprogramm koosneb neljast moodulist ja lõpeb maikuus. Lisaks seminaridele kohtuvad osalejad õpetajate ja koolijuhtidega ning töövarjutavad neid, et saada aimdust õpetajatööst.

Samuti valmistavad osalejad ette koolitunni ja viivad selle reaalselt ka läbi, et õpetajaametis kätt proovida. Programmi jooksul valmib koostöös juhendajaga personaalne tegevusplaan, kus kaardistatakse edasised tegevused, mida õpetajana tööle asumiseks on vaja.

Programmiga „Jah! Õpetajaks!“ oodatakse liituma töökogemuse ja magistrikraadiga (võib olla omandamisel) inimesi, kes on oma valdkonna spetsialistid ja kaaluvad õpetajaametit järgmise karjäärivalikuna, kes on õpetajaks õppinud, ent pole õpetajana töötanud või neid, kes on õpetajana töötanud ja valinud teise karjääritee, kuid kaaluvad nüüd taas õpetajaametisse naasmist.

Programmi kandideerimise tähtaeg on 9. veebruar. Lisainfot programmi ja kandideerimisprotsessi kohta leiab SA Innove kodulehelt ning samuti saab infot telefonil 53093111 või e-posti aadressil opetaja@innove.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background