Jäneda ootab talupäevalisi

Pilt on illustreeriv. Foto: janedaturism.ee

Sel nädalavahetusel ehk 28. ja 29. juulil toimuvad Jänedal traditsioonilised talupäevad, kus põllumeestele ja ka linnarahavale näidatakse ning pakutakse müüa uusimat põllumajandustehnikat, aiataimi ja -kaupu ning talutoodangut. Tavaks on saanud ka tõuloomade näitused-konkursid. Kahel talupäeval tutvustavad Eesti tõuloomakasvatajate ühistu ja Eesti lihaveisekasvatajate selts Eestis kasvatatavaid veisetõuge, tõulammaste aretusühistu aga lambatõuge.

Esimest korda on talupäevadel kohal mammograafiabuss. „Ettevõte Baltic Agro koostöös Eesti Vähiliiduga viib läbi heategevuslikku projekti  „Vali roosa”, mille eesmärk on aidata läbi viia rinnavähi sõeluuringut maaapiirkondades, kuhu on kavatsetud saata mammograafiabussid.

Lisaks tehnika ja tõuloomade näitusele ning talutoodangu müügile avatud ka käsitöökeskus Musta Täku talli ülakorrusel. Igal täistunnil on võimalik külastada aga Jäneda mõisa ja tutvuda huvitava ajaloo ning omanikega mõisa vaatamisväärsustega Jäneda muuseumi juhi Georgi Särekanno abil.

Laupäeval saab  vaadata-kuulata välilaval Jüri Homenjat, kohalikke taidlejaid ning kõhutantsijaid.

Laupäeva pärastlõunal, kell 15 toimub mõisa saalis Väike-Maarja Seltsimaja näiteringi etendus „Homo Erectus ehk naiste vahetamine“. Vene poeedi, kirjaniku ja dramaturgi Juri Poljakovi näidend räägib armastusest 90-ndate lõpul Venemaal. Mis juhtub siis, kui armastus muutub äriks, iseenesestmõistetavuseks, sõltuvuseks, vajaduseks, tüütuseks, elementaarsuseks? Kui inimestevahelised suhted kulgevad risti-rästi läbi armastuse kõiki ühendava orgiani… Mis juhtub siis, kui meeleheidet ravib vaid andumine? Kas näidend annab neile küsimustele vastused, seda tasub ise vaadata.

Laupäeva õhtul toimub mõnus talupäevasimman ansambel Patune Pool laulude saatel Musta Täku tallis. Milline näeb Jäneda ning kogu laadamelu välja õhust, seda saab vaadata  helikopterilt mõlemal talupäeval.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background