Järgmine Järvamaa laulu-ja tantsupidu toimub 2021.aastal Vargamäel

25/05/2020

Tagasi

Järvamaa Omavalitsuste Liit (JOL) annab teada, et Järvamaa laulu- ja tantsupidu “Hingesugulane” tänavu Paides ei toimu. Järgmise peo korraldab Järva vald Vargamäel 29. mail 2021. 

Järvamaa kultuuri nõukoja juhatuse soovitusel tegi JOL “Hingesugulase” meeskonnale ettepaneku lükata pidu edasi 2021. aasta kevadesse. Idee autorite teatel ei ole neil aga paraku siis enam võimalik pidu täie energiaga korraldada, sest mitmed neist on siis seotud teiste üleriigiliste sündmuste ettevalmistustega ja teiste tööalaste väljakutsetega.

Oleme tänavuse laulu-tantsupeo teemal pidanud mitmeid arutelusid ning otsinud võimalusi pidu ellu viia,” ütles JOLi esimees, Paide linnapea Priit Värk.

“Peomeeskond tegi ettepaneku korraldada pidu tänavu detsembris E-Piim Spordihallis, ent arvestades rahvatervise ohutusega, ei ole mõistlik tuhandete inimestega sündmust sisetingimustes korraldada. Väga kahju on, et maakondliku rahvapeo korraldamisse tuleb sunnitud üheaastane paus”, ütles Värk.

Peo idee autorite ning eestvedajate Marika Kuusiku ja Kätlin Merisalu sõnul on neil südamest kahju ning hing haige, et see pidu toimumata jääb. “Paraku ei saa me mõjutada meist sõltumatut, aga et avaldada tänu “Hingesugulase” protsessis osalenud kollektiividele ja nende juhendajatele, soovime korraldada detsembris tänuürituse Paide Muusika- ja Teatrimajas. Nii ei lähe “Hingesugulase” mõte täiesti kaduma,” ütlesid nad.

Arvestades kõiki eelpool nimetatud asjaolusid otsustas omavalitsuste liit pidada järgmise Järvamaa laulu- ja tantsupeo 2021. aastal uues peopaigas, Järva vallas Vargamäel ning selleks kuulutatakse peagi välja uus ideekonkurss.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background