Järva-Jaani killavoor on tänavu pühendatud tuletõrje liikuritele

Laupäeval, 27. juulil toimub Järva-Jaanis traditsiooniline killavoor, tänavu on teemaks  120 aastat tuletõrjet Järva-Jaanis. Selle raames tähistatakse mitmete ettevõtmistega piirkonna priitahtlike pritsimeeste suurt juubelit, aga ka 20. aasta möödumist kohaliku Tuletõrjemuuseumi avamisest.

Tuletõrjetemaatilisele näitusele ja paraadile oodatakse 120 tuletõrjega seonduvat sõidukit. St, sõidukid peaksid olema valdavalt punast värvi. Kui sõiduki kohta osatakse jutustada seos tuletõrje või päästega, kui sõidukijuht ja/või kaasreisijad on riietatud tuletõrjujale/päästjale vastavasse riietusse, kaasas tuletõrjujale/päästjale iseloomulikud vahendid, siis sellinegi kooslus on sobilik.

Juubelipidustused kulmineeruvad killavooriga laupäeval, 27. juulil, kus alevi keskväljakule ja sellele suubuvatele tänavatele proovitakse  ära mahutada 120 tuletõrjega seonduvat (aga ka kummalist!) kulgurit. Toimub isendite näitus, paraad alevi tänavatel, sõidukite ja nende juhtide hindamine ning autasustamine, võistlused, meelelahutuslikud ettevõtmised ja kindlasti ei puudu ka üllatus. Päeva lõpetab meeleolukas simman koos kõige sinna juurde kuuluvaga.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background