Järva-Jaani sai kasutatud riiete kogumiskonteineri

Veebruari keskel paigaldati Järva-Jaanisse Grossi poe parklasse kasutatud riiete kogumiskonteiner.

Konteineri ostu, paigaldamise, tühjendamise ja korrashoiu eest vastutab Väätsa Prügila ning riiete sorteerimise ja ringlussevõtuga tegeleb taaskasutus- ja heategevusorganisatsioon Humana.

Konteinerisse võib panna puhtaid tekstiilesemeid: rõivaid, kardinaid, voodipesu ja muud sellist, samuti kasutatud jalatseid, kotte, vöösid ja mänguasju.

Viia ei või õli ja muude kemikaalidega määrdunud riideid, katkiseid jalatseid ja mänguasju, elektroonikat ega raamatuid. Kemikaalidega kahjustatud tekstiili ümbertöötlemist senised tehnoloogiad ei võimalda, samuti ei saa ümber töödelda katkiseid jalatseid ja mänguasju. Elektroonika ja paberi jaoks on olemas eraldi kogumiskonteinerid.

Riided palutakse konteinerisse panna kinnistes kottides, et need tühjendamise ajal ei määrduks.

Kõik konteinerisse toodud esemed jõuavad Humana sorteerimiskeskusesse, kus need vastavalt kvaliteedile sorteeritakse. Kandmiskõlblikud rõivad jõuavad kas Humana kauplustesse Eestis ja Lätis või annetusena partnerorganisatsioonidele Mosambiigis, Angolas, Malawis ja Zambias. Esemed, mis enam kandmiskõlblikud ei ole, suunatakse ümbertöötlemisele.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background