Järva-Jaanis toimub laat ja tänavafestival

Viie aastaga rahvarohkeks ja oodatud sündmuseks kujunenud Järva-Jaani Laat ja Tänavafestival toimub sellel laupäeval, 8. juunil.

Piirkonna suurim ja rahvarohkeim laat toimub peamiselt Järva-Jaani Laial tänaval Jaani tänava ja Tamsalu tee vahelisel lõigul ja selle ümbruses. Tänavafestival toimub juba harjunud moel.

Kohal rohkearvuliselt müüjaid, kes pakuvad kõike taimedest vanavarani. Külastajatele on laat alati tasuta.

Lisaks suure kaubavalikuga laadale on läbi päeva külastajate meeli rõõmustamas haarav kultuuriprogramm.  Laadaprogrammi peamiseks sündmuseks on rammumeeste kohvrikandmise võistlus Aravete Jõujaama karikale, kuhu on lubanud kohale tulla Eesti paremik.

Meeste võistluse lõppedes saavad ennast proovile panna kõik soovijad ja eelkõige lapsed. Lisaks rammumeestele astuvad rahva ette Järva-Jaani muusika- ja laulukollektiivid. Pealelõunases kavas on aga võimalus nautida Järva-Jaani tantsurühmade gala-etendust „See on rõõm tantsust“.

Meelteõues vestleb huvilistega ja viib läbi avaliku tervendusseanssi telesaatest „Selgeltnägijate tuleproov“ tuntuks saanud tervendaja Heino M. Laisk.

Etteteatamisel on tavapäraselt avatud Järva-Jaani muuseumid ja ekskursioonid toimuvad ka kirikus.

Taas kutsutakse  üles  ka kõiki Järva-Jaani koduomanikke avama oma aiad külalistele, et pakkuda seal erinevaid teenuseid – kodukohvikutest vanavara müügini.  Rohkem infot saab kirjutades piibemaantee@gmail.com.

Lisaks kutsutakse ka lapsi osalema laste oma laadal.

Laat ja tänavafestival toimub Järva-Jaanis sellel laupäeval algusega kell 9.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background