Järvalased politseilt jõulukaarti ei saa

Politsei- ja Piirivalveamet pani täna posti liiklusrikkujatele mõeldud mustad jõulukaardid, millega kutsutakse juhte oma käitumist muutma.

Juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo ütles, et kaardi eesmärk on panna inimene mõtlema, et piiride kompamine liikluses lõpeb ühel hetkel kurvalt. Loigo sõnul on suurimad rikkujad 20-24-aastased põhiharidusega Eesti kodakondsusega mehed. Kaardi saab ka 18 naist.

Kaart jõuab inimesteni, kes on käesoleva aasta jooksul korda saatnud neli või rohkem liiklusalast süütegu. Enim pandi toime kiiruseületamisi, muid rikkumisi ning liigeldi sõidukiga, millel puudus tehnoülevaatus. Kokku saab kaardi 432 inimest, kellest 32 sai kaardi ka eelmisel aastal.

Kõige rohkem rikkumisi on 60-aastasel mehel, kes kogus 10 kuuga 12 väärtegu. Viimase 5 aasta jooksul on ta toime pannud rohkem kui 30 väärtegu.

Rikkujatest 155 elavad Harjumaal, neist 108 Tallinnas, Maardu elanikest saab jõulukaardi 6, Viimsi vallas 12 ja Saue vallas 10 inimest. Tartusse saadeti 36 kaarti, Narva 15, Kohtla-Järvele 14, Pärnusse 9, Tapale 7, Viljandisse 5, Rakverre ja Valgasse 4 kaarti ning Jõhvisse, Haapsallu, Sillamäele ja Võrru 3 kaarti.

Politsei alustas musta jõulukaardi saatmist 2011. aastal.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background