Järvamaa aasta õpetaja on Taiga Laur

Taiga Laur; foto: Helje Mets/JOL

Eile toimus Paide Muusika- ja Teatrimajas uue õppeaasta avaseminar, kus Järvamaa Omavalitsuste Liit kuulutas välja maakonna hariduspreemiate laureaadid.

Parimaid tunnustati kolmes kategoorias: aasta õpetaja, noor õpetaja ning klassiõpetaja ja koolieelse lasteasutuse õpetaja.

Aasta õpetaja preemia nominendid olid Aave Päeva Türi Ühisgümnaasiumist, Anneli Talviste ja Karen Kiik Türi Põhikoolist, Ellen Rosimannus Hillar Hanssoo põhikoolist ja Paide Gümnaasiumist, Siret Pärtel Koeru Keskkoolist, Taiga Laur Imavere Põhikoolist, Daire Krabi ja Lorina Kukk Paide Hammerbecki Põhikoolist ning Monika Kirss Väätsa Põhikoolist.

Aasta õpetaja tiitliga pärjati Taiga Laur, kes on silmapaistev kehalise kasvatuse õpetaja ja treener, kelle jaoks on kõige tähtsam iga õpilase motivatsiooni ja arengu toetamine. Ta on aastaid pühendanud end maakoolide spordile ning lisaks tegeleb erivajadustega õpilaste treenimisega. Taiga Laur on saavutanud lastega väga hea kontakti, kes meelsasti osalevad kooli spordiüritustel ja koolivälistel treeningutel.

Noore õpetaja preemiale esitati Anete Sammler Hillar Hanssoo põhikoolist ja Liis Kumpas Aravete Keskkoolist.

Preemia sai Liis Kumpas, kes töötab Aravetel algklasside ja inglise keele õpetajana. Tänu oma sihikindlale õppe- ja kasvatustööle ning tihedale koostööle lastevanematega on ta pälvinud nii õpilaste kui lastevanemate poolehoiu. Kumpasel on alati ideid, kuidas probleeme ja koolielu puudutavaid küsimusi lahendada või koolielu aktiivsemaks muuta.

Klassi- ja koolieelse lasteasutuse õpetaja preemiale kandideerisid Dorrys Aruoja Tarbja Lasteaed-Koolist, Helena Saar Hillar Hanssoo põhikoolist, Kerle Põldver Koeru Keskkoolist, Ehte Kurrikoff Türi Põhikoolist, Eha Kruusalu ja Sigrid Saar Koeru lasteaiast, Kairit Wirth Paide Hammerbecki Põhikoolist ning Margit Reinpõld Imavere Põhikoolist.

Laureaadiks nimetati Margit Reinpõld, kes on Imavere Põhikoolis klassiõpetaja ja õppealajuhataja. Ta on väga suure töövõimega ja pühendunud õpetaja, kes suudab erinevad rollid põimida, neid omavahel täiendada ja liita üheks tervikuks. Kolleegid ja koostööpartnerid suhtuvad tema tegemistesse austusega. Lisaks klassiõpetajaks olemisele juhendab Margit Reinpõld kooli loodus- ja teadusringi ning on järjepidevalt end digioskuste valdkonnas arendanud.

Järvamaa hariduspreemia on asutatud 1998. aastal. Preemiaid antakse välja kogusummas 1800 eurot, millest arvestatakse maha tulumaks. Aasta õpetaja preemia brutosumma on 800 eurot, noore õpetaja ning klassi- ja koolieelse lasteasutuse õpetaja preemia kumbki 500 eurot.

Helje Metsa tehtud fotosid saab vaadata SIIT.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background