Järvamaa aasta terviseteoks valiti õhtused rattasõidud Paides

Foto: Helje Mets/Järvamaa Omavalitsuste Liit

Väätsa mõisas toimunud Järvamaa tervisefoorumil kuulutati maakonna terviseteoks Paide õhtused rattasõidud, mille eestvedajaks on Ain Türner. Kokku oli nominente 6.

Ain Türnerit teavad paljud liikumissõbrad kui rajameistrit, kes on aastaid hoolt kandnud selle eest, et talvel oleks ka Paides võimalus suusatada.  2016. aastal said Aini eestvedamisel hoo sisse Paide hommikused rattasõidud. Huvi kasvades vahetati 2018. aastast hommikused rattasõidud õhtuste vastu.  Tänavu suvel sõitsid ratturid üheskoos 14 korral ja läbisid umbes 150 km  Paide linna tänavatel. Etapil osales tavaliselt 20-30 ratturit. Iga etapi marsruudi koostas Ain ja tema eestvedamisel kulges sõit Paide linna tänavatel. Lisaks oli Ainil sellel aastal ka kaks eriprojekti – Paide õhtused rattasõidud arvamusfestivalil ja Paide õhtused rattasõidud Euroopa liikuvusnädalal.

Õhtused rattasõidud esitas terviseteo tiitlile sihtasutus Paide Spordikeskus.

Terviseteo 2019 nominendid olid: Tervisedenduse sündmused Koeru Keskkoolis, Järva-Jaani – Karinu vaheline kergliiklustee,  Projekt „Keerukuju“ , Järva-Jaani Gümnaasiumi õpetaja Maris Kurvits ja Järva-Jaani Päevakeskus, Projekt „Kõik õue“, Maakonna esmatasandi tervisekeskuste ehitamine/renoveerimine.

Konkursile võis esitada eraisikuid või organisatsioone, kes on käesoleval aastal kaasa aidanud tervisedenduse tähtsustamisele, teadlikkuse tõstmisele või loonud eeldused inimese tervise edendamisele maakonnas.

Maakonna tervisedenduse ülesanded on alates 1. jaanuarist 2018 Järvamaal antud Järvamaa omavalitsuste liidule. Liit on moodustanud maakonna tervisenõukogu ja jätkab tervisedenduse alase teavitustöö kõrval ka parima terviseteo väljaselgitamise ja tervisefoorumi korraldamisega.

Varasemalt on Terviseteo tiitli võitnud:
2018 – Kirna mõisa terviseloengud
2017 – Türi elamuspark ja Kõrgessaare kettagolfi rada
2016 – Ilmar Mõttuse täiskasvanute kehalise kasvatuse tunnid
2015 – Tervisematkad Järvamaal
2014 – Järva-Jaani Võllaste kettagolfi rada
2013 – „Ravimtaimete kasvatamine ja tundmaõppimine“ Aravete lasteaias Mesimumm
2012 – Järvamaa lasteaedade tervisealased hea praktika näited
2011 – Tervistav õuesõppeaasta Türi kesklinna lasteaias.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background