Järvamaa blogipidaja kannatab võika ahistamise all

15/09/2020

Tagasi

Aadressil janeblogi.ee kaheksa aastat pereteemalist blogi pidanud 26-aastane Jane Almers rääkis Tre raadiole oma hirmu ja kurbust täis loo häirivast ahistamiskogemusest, selle vastu võitlemisel on naine jäänud justkui üksinda.

Jane elab viimased 3 aastat oma perega, kuhu kuuluvad elukaaslane ja 4 last, Järvamaal.

Tema väitel sai ahistamine alguse juba 2015.aastal. Kas tegemist on olnud ühe ja sama inimesega, ei oska Jane kindlalt väita, kuid kogu kirjastiil, sõnakasutus ja kirjade sisu on tema väitel peaaegu üks ühele.

Juba toona kirjeldati Janele kirjades täpselt, mida plaanitakse teha tema lastega, mida tema endaga. Stiil oli võigas, näiteks lubati muuhulgas tema ema naise nabanööriga üles puua,  tappa tema kaks väikest last jne.

Noor blogija ei hoidnud asja vaka all ning jagas kogetut juba toona koos mõne kuvapildiga ka oma blogis, näidates, mida antud isik avalikes foorumites tema ja ta perekonna kohta kirjutab (lähemalt SIIN 

Naine pöördus toona avaldusega, kus avaldas isegi kahtlusaluse nime, ka politsei poole, kuid kuna vastavaid tõendeid läbiotsimise käigus ei leitud, antud juhtum lõpetati. Küll leiti aga isiku kohta tõendeid lapsporno omamisest, mille eest teda ka tingimisi karistati.

Kuna ahistamised tänavu pärast vaikusaastaid jätkusid, tegi Jane ka tänavu pöördumise politsei poole, lootuses abile. Selgus, et kuigi uurija nägi esmaste tõendite põhjal koosseisu uurimise algatamiseks, oli pärast asja prokuröriga arutamist kuu aega hiljem selge, et kriminaalmenetlust siiski ei algatata, sest arvamuse avaldamises pole midagi kuritegelikku.

2015. aastal alustati naise sõnul uurimist, kuna ahistaja tegi tema andmetega netikonto ja seda käsitleti kui identideedi vargust.

Täna 2020 aastal, saaks Jane sõnul alustada menetlust ahistamissüüdistuse alusel, aga ju siis arvati, et tegemist ei ole ahistamisega, nendib ta.

Naine, kes tunnistab raadiole, et on ka ise aegade jooksul valimatult oma arvamust avaldanud, arvates, et just see on kõige õigem, on enda sõnul väga palju õppinud ja aenenud.  “Täna olen ma väga paksu nahaga ja saan aru, et kõigile ma ei meeldigi ja kõigiga arvamused ei ühtigi ning et see on täiesti okei. See, et mul on oma arvamus,  ei tähenda, et see on ainuõige”.

Lisaks toob naine välja, et  vähemalt enda arvates ei ole ta draamat või skandaale käima tõmbev blogija.

“Jah, eks probleeme käib ikka läbi, kuid pigem kirjutan ma oma pere tegemistest ja enda mõtetest ning kui avaldangi arvamust mõnel aktuaalsel teemal, üritan seda teha nii, et keegi end solvatuna ei tunneks. Arvan, et kriitika on okei,  see on mind elus väga palju edasi aidanud, kuigi mitte alati pole ma tahtnud seda tunnistada”.

“See, mis toimub hetkel, ei ole kriitika, see ei ole okei ja mitte ükski avaliku elu tegelane ei peaks sellist käitumist taluma. Minu käest on küsitud ka, miks ma üldse blogin, pangu ma oma sotsiaalmeediakanalid kinni ja elagu omaette. Aga miks ma pean? Miks pean mina ennast ühiskonnast eemaldama? Kas ei peaks olema nii, et hoopis ebastabiilsed ja haigeid mõtteid mõtlevad inimesed lõigatakse ühiskonnast ära? ”

“Kindlasti ei lõpeta ma blogimist ja sotsiaalmeedias figureerimist ära. Küll olen aga end tõmmanud natuke tagasi, kui asi puudutab lapsi. Üritan nende tegemisi pisut vähem kajastada.

2015.aastal, kui ahistamine oli esmakogemus, tegin küll paarikuulise pausi, aga hetkel olen palju tugevam inimene, kui siis”.

Jane leiab, et küberkiusamise vastu aitab see, kui kiusajad tuua avalikkuse ette oma näo ja nimega, hoiatuseks teistele.

“Minu meelest on meie riigis liiga suur sõnavabadus. Inimesed on internetis liiga julged ega hooma, et  oma sõnade eest peab ka vastutama”, ütleb blogija lõpetuseks.

Janeni aegade jooksul jõudnud ähvardused ja sõnumid on sisult nii võikad, et Tre raadio jätab siinkohal enamad näited välja toomata.

Jane tegemistega saab end kursis hoida http://www.janeblogi.ee

 

 

 

 

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background