Järvamaa laulu- ja tantsupidu kannab nime „Hingesugulane“

Foto: Katre Nukka

Järgmisel aastal Paides toimuv 113. Järvamaa laulu- ja tantsupidu kannab nime „Hingesugulane“.

Kätlin Merisalu ja Marika Kuusiku esitatud ideekavandi eesmärk on panna tegija, kuulaja ja vaataja mõtlema selle üle, mis väärtus on igal inimesel siin ilmas.

Kavandi autorid ütlevad, et nende poolt pakutava idee suuremaks eesmärgiks on kokku tuua täna Järvamaal tegutsevad kollektiivid ning ka Järvamaal tegutsenud, Järvamaad puudutanud ja siia oma jälje jätnud kollektiivide juhendajad koos oma praeguste kollektiividega.

Järgmise aasta laulu- ja tantsupidu saab alguse tule süütamisega Järvamaa kultuurihiies ja toimub kahe eraldi kontserdina. Tantsupeo kontsert toimub Paide Hammerbecki Põhikooli staadionil ja laulupidu Paide Vallimäel, kus kahte kontserti ühendavaks teeks on rongkäik ühest peopaigast teise.

Eraldi kontsertide toimumine annab võimaluse huvitavama ja mahukama repertuaari õppimiseks ning võimaldab kasutada enam liike. Kindlasti ei lühenda see laulu- ja tantsupidu, kuid muudab selle mitmekesisemaks ja värvikamaks. Tantsupeo kontserdile kaasatakse 15 liiki alates mudilastest kuni memmede rühmadeni ning laulupeo kontserdile kõik kooriliigid, puhkpilliorkestrid, sümfoniettorkester ja rahvamuusikud.

Peo tunnuslooks saab olema Ott Leplandi „Hingesugulane“ ning üldises kujunduses soovitakse kasutada pilte erinevatest suhetest.

Kokku esitati 2020. aasta Järvamaa laulu- ja tantsupeo tegemiseks kolm ideekavandit.

Võidukavandi üks autor Marika Kuusik on rahvatantsurühma „Seltskond vilistlased“ juhendaja ja Eesti Meestelaulu Seltsi tegevjuht ning teine autor Kätlin Merisalu Paide Gümnaasiumi ja Paide Hillar Hanssoo Põhikooli tantsurühmade ning segarühma „Loomisel“ juhendaja.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background