Järvamaa Muuseumi Sõprade Selts kutsub bussiretkele

Järgmise aasta jaanuaris möödub 100 aastat Vabadussõja olulisematest murdelahingutest ja seoses sellega kutsub Järvamaa Muuseumi Sõprade Selts kõiki bussiretkele Vabadussõja murdelahingu paikadesse.

Aktiivsem lahingutegevus toimus 100 aastat tagasi neljal rindelõigul ja nüüd tähistatakse neid sündmusi rahvamatkadega omaaegsel rindejoonel pealkirja all „Siit saadik ja mitte enam!“

Üks neljast murdelahingute jaoks olulisest paigast Eestimaal on tänase Paide linna ja Järva valla territooriumile jääv Vodja-Öötla-Peetri-Müüsleri lõik.

Retkebuss väljub Paide Muusika- ja Teatrimaja juurest 6. jaanuaril kell 9:30 ja võtab suuna Vodjale, kus kell 10 on murdelahingu infotahvli avamine, süüdatakse võidutuli ja saadetakse see teele. Lisaks teeb Henn Sokk ülevaate Vabadussõja murdelahingute käigust Paide kaitsmise joonel. Matkalised saadetakse Vodja Kooli noorte juhtimisel teele kell 10:30.

Kell 12 tervitatakse matkalisi Öötla mõisapargis, kus avatakse Vabadussõja murdelahingu infotahvel. Kell 13 on teejoomispeatus Esna Wallamaja juures, kus antakse ka ülevaade murdelahingute ajal vallamaja juures toimunust. Ekskursiooni vallamajas juhivad Tõnu Taal ja ajaloolane Uuno Ojala.

Kell 14 jõutakse Peetrisse, kus helisevad kirikukellad ja Vabadussõjas langenute mälestusmärgi juures on mälestushetked. Kell 15 jõuab võidutuli Müüslerisse Vabadussõja mälestussamba juurde, kus võetakse matkalised vastu ja pakutakse ka kuuma suppi. Tutvuda saab Vabadussõja teemapargi püsinäitusega „Vabaduse tee“.

Kell 16 esitleb Henn Sokk Vabadussõja teemapargi hoones raamatut „Järvamaa Kaitsepataljon Vabadussõjas“ ning kavas on kultuuriprogramm Järva valla isetegevuslastelt.

6. jaanuaril toimuval bussiretkel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine telefonil 56682165 ning matkale saab end kirja panna SIIN.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background