Järvamaa noored sportlased saavad tasuta esmaabikohvrit taotleda veel homseni

Foto: Benu Apteek

Täna kandideerib 18 Järvamaa spordiklubi laste- ja noortespordi edendamise projektis “Sajaga spordi eest”. Üle Eesti on sooviavaldusi laekunud juba 400, mille seas läheb jagamisele 100 tasuta esmaabikohvrit. Järvamaa laste- ja noortespordiklubide taotlusi ootakse veel homseni, 10. maini.

Üle-eestilise terviseprojekti raames saavad noorte spordikoolid ja -klubid taotleda omale kiire ja adekvaatse esmaabi andmiseks hästi varustatud esmaabikohvrit. Personaalsele esmaabikohvrile kandideerivad nii noored orienteerujad, ujujad, iluvõimlejad kui ka väga mitmete muude spordialade esindajad kuni korv- ja jalgpalluriteni välja.

Projekti eestvedaja Benu Apteegi tegevjuhi Kaidi Kelti sõnul annab suur osavõtt kinnitust, et tervis on noorte harrastuspordis tähtsal kohal. “Tahame korralikult varustatud esmaabikohvriga olla eelkõige toeks treeningruppidele ja klubidele, kel muidu võimalusi napib. On palju tublisid treenereid ja õpetajaid, kelle suurel initsiatiivil ja eestvedamisel käivad lapsed koos, et neil oleksid juba maast madalast võimalusi spordiga tegelemiseks. Loodame, et meie esmaabikohver on abiks nende laste ja noorte pikaajalise hea tervise tagamisel,“ rääkis Kelt.

Benu apteekrid on treeningruppide esmaabikohvreid komplekteerides silmas pidanud just noorte sportlaste vajadusi. “Noorte sportlaste seas ülekoormuste ennetamiseks või operatiivselt traumadega toimetulekuks, leiab kohvrist vahendid väiksemate vigastuste ja marrastuste raviks, suureks abiks on kaasaegsed haavahooldusvahendid, sealhulgas erinevad plaastrid ja sidemed, külmakompressid ja ka desinfitseerimise vahendid,” lisas Kelt.

Esmaabikohvrit saavad taotleda erinevate spordialadega tegelevad treeninggrupid, kus treenivad lapsed ja noored vanuses 3-16 eluaastat. Taotlus tuleb täita hiljemalt 10. maiks aadressil www.sajagaspordieest.ee. Kõigi laekunud soovide seast valib ekpertžürii 20. maiks üle Eesti välja 100 treeningruppi või klubi, kes saavad endale isikliku esmaabikohvri. Rohkem infot: www.sajagaspordieest.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background