Järvamaa Vapimärgid pälvivad Mihhail Feštšin ja Toomas Agasild

23. veebruaril toimub Paide muusika- ja teatrimajas Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud pidulik kontsertaktus, kus Pipi-Liis Siemann annab välja kaks Järvamaa Vapimärki. Tänavused vapimärgi saajad, kes on silmapaistva töö ja tegevusega oluliselt kaasa aidanud maakonna arengule, on Järvamaa Haigla vanemarst-kirurg Mihhail Feštšin ja ettevõtja, Viking Window juhatuse esimees Toomas Agasild.

Mihhail Feštšini esitas Järvamaa Vapimärgile Ants Hiiemaa, kelle  saadetud taotluses on kirjas, et Mihhail Feštšin tuli pärast Tartu Ülikooli lõpetamist 1985 aastal tööle  Järvamaa Haiglasse  kirurgiks. 33 aastat on ta ravinud Järvamaa inimesi. Arstina on ta haigete seas väga austatud ja armastatud arst, kes on alati abivalmis ja usaldusväärne, inimeste aitamine on tema elu tähtsaim ülesanne.

 

Mihhail Feštšin

Mihhail Feštšin, kes on rahvuselt ukrainlane, on eeskujuks paljudele eestlastele ja teistest rahvustest inimestele, kes elavad Eestimaal, kuidas tegelikult peaks rahvustevaheline  integratsioon toimuma, kuidas väärtustada riiki, kus elad. Mihhail Feštšin on tõeline eestimaalane, kelle südame asjaks on olnud Paide linna ja Järvamaa areng. Paide inimesed on usaldanud Mihhaili, ta on juba 22 aastat olnud Paide linnavolikogu liige. 2018. aastal pälvis Mihhail Feštšin Paide linna aukodaniku tiitli.

 

Toomas Agasild

Viking Window juhatuse esimehe Toomas Agasilla esitajaks Järvamaa Vapimärgile on Urmas Jõgi. Oma taotluses märgib Jõgi, et Toomas Agasild on läbi oma ettevõtte Viking Window ilmselt üks suurimaid, kui mitte suurim spordi toetaja Järvamaal. Suurimatest panustest Järvamaa spordiellu võiks mainida Viking Window korvpallimeeskonda ja Paide Türi Rahvajooksu. Kuna tegu pole nö. riigi raha jagamisega vaid oma enda isikliku raha panustamisega, siis väärib see tegu igal juhul tunnustamist.

„Teisalt võiks välja tuua Mäo Keskuse ja Mäo küla arendamist ning väga paljudele inimestele stabiilse töökoha pakkumist pikkade aastate jooksul. Kindlasti tegemist Järvamaa ettevõtlusmaastiku ühe arvamusliidriga, kellelt on palju õppida ja keda võtavad eeskujuks ka teised ettevõtjad,“ ütles Urmas Jõgi.

Toomas Agasild on saanud aastal 2001 Järvamaa teenetemedali ja aastal 2015 Järvamaa omavalitsuste liidult  elutööpreemia ning aastal 2010 Paide linna aukodaniku tiitli.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background