Järvamaal küündib õhutemperatuur kolme päeva jooksul 31 kraadini

26/06/2020

Tagasi

Ilmateenistus andis järgnevateks päevadeks kogu Eestile esimese taseme hoiatuse: õhutemperatuur kerkib väga kõrgele, tuleb olla ettevaatlik. Kõrge temperatuur, niiskus ning tugev päikesekiirgus võivad põhjustada vedeliku ja soolade kaotust, ülekuumenemist, psüühika- ja vereringehäireid, infarktiohtu ning päikesepõletusi. Parim viis kuumarabanduse vältimiseks on keskpäeval jahedates siseruumides püsimine.

Kuum on ka Järvamaal – 26.-28.06 on maksimaalne õhutemperatuur 27..29, kohati 30..31°C.

Kuuma ja intensiivse päikesega tuleb väljas kanda peakatet ning tarbida keskmisest enam vedelikku. Kindlasti tuleb jälgida lapsevankris olevaid imikuid, sest vanker võib valesse kohta jättes väga kuumaks minna. Samuti ei tohi kuumade ilmadega jätta autosse ei inimesi ega loomi, sest auto sisetemperatuur kerkib kiiresti. Organismi vedelikukaotuse vältimiseks tuleb vedelikku tarbida tavapärasest rohkem, janu kustutamiseks on soovitatav juua gaasita mineraalvett. Kuuma ilmaga ei ole soovitatav tarbida organismist vedelikku välja viivat kohvi või alkoholi. Päikese käes viibides tuleks kasutada nii UVA- kui UVB-kiirguse eest kaitsvaid päikesekaitsetooteid, samuti saab end päikese eest kaitsta heledaid avaraid riideid, peakatteid ja päikeseprille kandes.

Millal on tegu kuumarabandusega? Tõenäoliselt on tegu kuumarabandusega, kui keha temperatuur kiiresti tõuseb, higistamine peatub ning organism ei suuda ise maha jahtuda. Kui esmaabi ei osutata piisavalt kiiresti, võib kuumarabandus põhjustada püsiva puude või halvemal juhul koguni surma. Kuumarabanduse sümptomiteks võivad olla:

• Kõrge kehatemperatuur (üle 39° C)
• Punane, kuum ja kuiv nahk (higistamine on peatunud)
• Pulsisageduse kiirenemine
• Tuikav peavalu
• Peapööritus
• Iiveldus
• Meeltesegadus
• Teadvusetus
Kuumarabanduse sümptomite ilmnemisel tuleb viivitamatult kutsuda kiirabi.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background