Järvamaal tuvastati esimene koroonaviirusesse nakatunu

Pilt: terviseamet.ee

Terviseamet selgitas välja koroona suhtes testitud positiivsete inimeste alalise elukoha maakondade lõikes, mille järgi on enim haigestunuid Harju- ja Saaremaal.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhataja Martin Kadai märkis, et kui varem hinnati haigusjuhte labori asukoha maakonna tunnuse alusel, siis nüüd võetakse andmete avaldamisel aluseks inimeste elukoha tunnus. Kadai rõhutab, et uued andmed ei ole võrreldavad varasemalt esitatud labori maakonna andmetega, värsked andmed põhinevad rahvastikuregistril.

Värskete andmete alusel on koroonaviirus Järvamaal diagnoositud ühel inimesel.

17. märtsi hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 225 inimesel, alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 1625 COVID-19 testi. Tõenäoliselt on nakatunud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub haigestunuid kindlasti veel.

Martin Kadai kutsub üles mõistvale suhtumisele – haiguse või haigustunnustega inimeste häbimärgistamine võib viia selle varjamiseni. Oluline on hoida selget meelt ning hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise eest.

Oluline on hoolikalt järgida hügieenireegleid (kätepesu, kaitstud köhimine, aevastamine ja nuuskamine, lähikontakti/kätlemise/kallistamise vältimine) ja haiguse korral püsida kodus.

Positiivsed koroonadiagnoosid maakonniti:

Harju 73

Hiiu 1

Ida-Viru 4

Jõgeva 1

Järva 1

Põlva 3

Pärnu 15

Rapla 2

Saare 57

Tartu 12

Valga 1

Viljandi 2

Võru 25 

Neljal inimesel puuduvad elukohaandmed rahvastikuregistris ning nelja inimese info on puudulik.

Rahvastikuregistri põhjal koroonapositiivseid inimesi ei ela Läänemaal  ja Lääne-Virumaal. 

16. märtsist alustas tööd häirekeskuse infotelefon 1247, mis aitab vastata peamistele koroonaviirusega seotud küsimustele. Telefon töötab 24/7 ning on tasuta. 

Tarbijavaldkonna küsimustele, mis puudutavad reisi tühistamist või pooleli jätmist, ürituste piletite tasu või muude meelelahutuslike teenuste saamata jäämist, aitab vastustega tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti nõuandetelefon 620 1707 tööpäeviti kella 9-18.

Lisainfot leiab Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist.

Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt https://www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background