Järvamaale lisandus üks koroonaviirusesse nakatunu

Pilt: Pixabay

Viimase kolme päeva jooksul tehti 2866 koroonaviiruse testi, millest 132 olid positiivsed.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt lisandus üks koroonaviirusesse nakatunu ka Järvamaale ehk kokku on neid nüüd 7.

Tänahommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 129 inimest, kellest 14 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 62 inimest ning surnud on 19 inimest.

Eestis on alates 31. jaanuarist tehtud kokku 21 866 koroonaviiruse testi, millest 1108 on osutunud positiivseks. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata veebilehelt www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tõenäoliselt on nakatunud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub haigestunuid kindlasti veel.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku, eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates iga üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Lisainfot leiab Terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background