Jonas Nahkor on presidendi hariduspreemia laureaat

Foto: Mattias Tammet/presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid andis eile Kadriorus üle presidendi hariduspreemiad.

Noore haridustegelase preemia pälvis Tartu Forseliuse Koolis ahhaaliku koolimudeli käivitanud õppejuht Kristi Mumm ning haridustegelase reaalainete preemia Väätsa Põhikooli füüsika- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja ning kosmosekoolide võrgustiku rajaja Jonas Nahkor.

Jonas Nahkori eestvedamisel on Väätsa Põhikoolis omavahel tihedalt seotud reaal-, loodus- ja tehnoloogiaõpetus, kus lapsed analüüsivad tundides oma energiatarga koolimaja sisemuses toimuvat ja korraldavad teaduslende kosmose piirile. Lisaks igapäevasele koolis toimetamisele on Nahkor rajanud kosmosekoolide võrgustiku ja on üks Keskkonnahariduse Ühingu eestvedajatest.

Riigipea Kersti Kaljulaid ütles, et noore haridustegelase preemiate konkurss toob esile rõõmustavaid näiteid oma tööelu esimeses veerandis olevatest võimekatest eestvedajatest. Nii ei ole kumbki laureaat piirdunud muutustega ainult oma koolis, vaid töötavad ka väljapoole.

Microsoft Eesti arenduskeskuse juht Tanel Erm sõnas, et Jonas Nahkor tõestab oma õpilastele iga päev, et reaalained ei tähenda ainult numbreid ja valemeid, vaid käegakatsutavaid argiseid ja kasulikke asju.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu preemiate suurus on 5000 eurot. 2003. aastal asutatud noore haridustegelase preemiat rahastab Bolt ning 2009. aastal asutatud noore haridustegelase reaalainete preemiat Microsoft Eesti arenduskeskus.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background