Jõulupühad möödusid päästjatele rahulikult ning suuremate sündmusteta

Jõulupühad olid päästjate jaoks rahulikud ning möödusid tõsisemate päästesündmusteta. Kogu riigis oli 24.-25. detsembril kokku 17 tulekahjudega seotud päästesündmust. Kokku reageerisid päästjad 44 väljakutsele, mille seas olid lisaks tulekahjudele liiklusõnnetused ning abi osutamine kiirabile ja politseile. Päästeameti vastutava korrapidaja Martin Lambingu sõnul keegi tulekahjudes ei hukkunud, kuid paraku said inimesed kannatada.

“Lisaks tulekahjudele reageerisid päästjad mitmetele liiklusõnnetustele, kus läks vaja päästjate abi. Päästeamet paneb liiklejatele südamele, et teed on libedad ning liikluses tuleb olla ettevaatlik. Seetõttu paneme liiklejatele südamele, et teed on libedad ning liikluses tuleb olla väga ettevaatlik,“ ütles Lambing.

Läheneva aastavahetuse valguses ei tohiks unustada ka koduohutust. Kindlasti ei tohi jätta järelevalveta põlevaid küünlaid ning soovitav on ööseks välja lülitada ka elektriküünlad. Kuna kuused on tänaseks juba mõnda aega toas olnud, siis on puud muutunud kuivaks ja tuleohtlikuks ning tuleb olla ettevaatlik. Kindlasti peab olema olemas töökorras suitsuandur, mis õnnetusest varakult teada annab. Pühade ajal külastatakse palju ka vanemaid sugulasi – tuttavaid. Kindlasti võiks külaskäigu ajal üle vaadata ka nende suitsuandurid – kas need on olemas, õigesti paigaldatud ja töökorras.

Ilutulestiku tegemisel tuleb järgida kõiki ohutusnõudeid, mida pürotehnika tootjad kasutusjuhendis välja on toonud. Ilutulestiku rakett tuleb asetada lagedale väljale kindlale alusele. Kindlasti ei tohiks läheduses olla inimesi, autosid ja hooneid. Rakette ei tohi lasta rõdult, aknast või käest.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background