Juubeliaasta lõpeb tantsuga

31. detsembril tantsitakse juubeliaasta lõppemise puhul Eesti linnaväljakutel EV100 algatuse „Eesti tantsib“ viimane ühistants.

Ühestantsimine algab kell 15 ja toimub samaaegselt 16 linnaväljakul üle Eesti: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Viljandis, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas ja Haapsalus.

„Eesti tantsib“ eestvedaja Raido Bergstein Eesti Tantsuagentuurist ütles, et tantsusammud on kerged ja kõigile võimetekohased, seega tasub julgesti osaleda. Lisaks on kaasatud ka tantsuõpetajad erinevatest maakondadest, kes kogu ettevõtmist toetavad ja innustavad kõiki ühestantsimisel osalema.

Bergstein lisas, et kell 14 õpitakse linnaväljakutel ära tants, mida kell 15 üle kogu Eesti ühiselt tantsida saab.

Ühistantsuks on kokku pandud „Eesti tantsib“ neli erinevat tantsustiili: ballett, showtants, kaasaegne tants ja eesti tants, mille koreograafideks on Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna, Kenneth Flak ja Liisa Laine.

Algatus „Eesti tantsib“ jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud aktsiooni „Koko Suomi tanssii“, mis juubelikingitusena Eestile üle anti. Juubeliaastal on valminud üle 100 „Eesti tantsib“ tantsu, mille leiab veebilehelt www.err.ee/eestitantsib.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background