Kaks heinaküüni põles maani maha. FOTOD!

Eile õhtul kell 20 teatati Häirekeskusele, et Järvamaal Vissuvere külas põleb Lõõla suurfarmi heinaküün.

Hoones suurusega 30×70 meetrit levis tuli väga kiiresti ja küün oli mõne hetkega lausleekides, paksu suitsusammast oli kümmekonna kilomeetri kaugusele näha. Umbes poole tunniga oli heinaküüni katus sisse kukkunud ja eterniidiga kaetud seinad ära põlenud, tuli levis ka viljapõllule ja süütas kõrval oleva kuuseheki.

Edasine tule levik hoiti ära, kuid küüni varemete vahel olevatel heintel lasti ära põleda. Kokku põles ära umbkaudu 200 tonni heina.

Täna öösel kell 1:32 tuli järgmine teade heinaküüni põlengust, sedakorda Järva vallas Käravetel, kus põles küün mõõtmetega 20×50 meetrit. Päästjate saabudes oli hoone puitosa ära põlenud ja katus juba sisse kukkunud, tule levik kõrval olevale vanale laudahoonele suudeti ära hoida.

Küün oli umbes poolenisti vanu heinu täis ehk hinnanguliselt võis seal olla paarsada tonni kuiva heina.

Hoones elektrit sees ei olnud ja kuna n-ö isesüttimine võib juhtuda märja heinaga, on kahtlus, et põlengu võis põhjustada süütamine.

Samal ajal, kui tuli teade Käravete tulekahjust, kustutasid päästjad veel Vissuveres põlevat heinaküüni, mille puhul päästjad samuti süütamist ei välista.

Täpsete tulekahjude tekkepõhjustega tegelevad menetlejad.

 

FOTOD: Kaspar Pokk/Kanal 2

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background