Kalju Lepiku juubeliaasta avasündmus lükkub edasi

Seoses koroonaviiruse nakkusohuga lükkub edasi 14. märtsil (laupäeval) Paide raekoja saalis toimuma pidanud Järvamaalt võrsunud luuletaja Kalju Lepiku sajanda juubeliaasta avasündmus. Ühtlasi jääb ära ka samal päeval toimuma pidanud Järvamaa Muuseumi Sõprade Seltsi aastakoosolek. Esialgse plaani kohaselt loodame Lepiku juubeliaasta avasündmuse ning seltsi aastakoosoleku korraldada suve alguses.

Käesoleval aastal möödub sada aastat tunnustatud Eesti kirjamehe Kalju Lepiku sünnist. Tegemist on luuletajaga, kes paljude kirjanike, kriitikute ja kirjandusloolaste arvamistes on kahtlemata üks meie kõigi aegade rahvuslikumaid loojaid. Ta sündis Järvamaal Koerus kontoriametniku pojana 7. oktoobril 1920. aastal. Tähelepanuväärne on see, et Järvamaalt pärineb teinegi Eesti luule suurkuju, Hando Runnel, ning seda rahvuslikkust, mida esindas Runnel oma loominguga kodumaal, kandis Kalju Lepik paguluses.

Kalju Lepiku juubeliaasta sündmused kulmineeruvad sügisel Koerus peetava luulepäeva, mälestusmärgi avamise ja konverentsiga. Mälestusmärk tuleb Koeru Aruküla mõisa parki ning kõikidel soovijatel on võimalus anda oma panus annetuse näol tunnustatud kodukandi kirjamehe mälestuse jäädvustamiseks. Annetused saab kanda Koeru haridus- ja kultuuriseltsi arveluskontole SEB EE711010702008158006 selgitusega „Kalju Lepiku mälestusmärgi heaks“.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background