Kalju Lepiku juubeliaasta saab Paides avalöögi

Tänavu möödub 100 aastat Eesti kirjamehe Kalju Lepiku sünnist.

Tegemist on luuletajaga, kes paljude kirjanike, kriitikute ja kirjandusloolaste arvamistes on kahtlemata üks meie kõigi aegade rahvuslikemaid loojaid. Kalju Lepik sündis Järvamaal Koerus 7. oktoobril 1920 kontoriametniku pojana.

Tähelepanuväärne on see, et Järvamaalt pärineb teinegi Eesti luule suurkuju – Hando Runnel – ning seda rahvuslikkust, mida esindas Runnel oma loominguga kodumaal, kandis Kalju Lepik paguluses.

Emakeelepäeval, 14. märtsil algusega kell 12 toimub Paide Raekoja II korruse saalis Kalju Lepiku 100. sünniaastapäeva avasündmus. Ettevõtmise eesmärgiks on teadvustada kesk-eestlastele nende kodukandist pärit tuntud kirjamehe loomingut ja pärandit. Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts lisas, et eriti on oodatud avasündmusest osa saama õpetajad, raamatukogude töötajad ja kultuurikorraldajad.

Kalju Lepiku juubeliaasta avasündmusel esineb teemakohase ettekandega kirjanik Wimberg ehk Jaak Urmet ning Lepiku luulet loevad Koeru meeste luuleklubi ja Paide Gümnaasiumi noored luulesõbrad. Udupiltide vahendusel meenutatakse Kalju Lepikut ja muusikalist meeleolu loovad Koeru kultuurikollektiivid.

Kaetud on kohvilaud ja avatud teemakohane näitus ning ühtlasi tutvustatakse Kalju Lepiku juubeliaasta sündmusi, mis kulmineeruvad sügisel Koerus toimuva luulepäeva, mälestusmärgi avamise ja konverentsiga.

Kalju Lepiku juubeliaastat korraldavad-toetavad Koeru raamatuklubi Vaimuvalgus, Koeru Haridus- ja Kultuuriselts, SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum, Koeru Kultuurimaja, Järvamaa Muuseumi Sõprade Selts, Paide linn ja Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Lisainfot jagab Ründo Mülts telefonil 56682165.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background