Karl Tipp hakkab klassikatähte püüdma

Karl Tipp. Foto: Krõõt Tarkmeel/ERR

Ülejärgmisel nädalal algab ETV ekraanil konkursi „Klassikatähed 2020“ hooaeg.

Televooru jõudis kaheksa noort muusikut, teiste seas ka Paidest pärit saksofonist Karl Tipp.

Karl Tipp alustas oma muusikuteed klaveriõpingutega Paide Muusikakoolis Astrid Silla käe all. Pianisti temast siiski ei saanud, kuna õpetaja soovitas tal eriala vahetada ning uueks valikuks sai klassikaline saksofon Olavi Oismanni juures.

Seejärel läks Karl saksofoni edasi õppima Otsa-kooli Lauri Sepa juurde ning lisaks õppis ta kompositsiooni Tatjana Kozlova-Johannese juures. Tänaseks on Karlil taskus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureusekraad saksofoni interpretatsiooni erialal, õppejõuks Olavi Kasemaa.

Kriitikat Karl ei pelga, hinnates ausaid arvamusavaldusi rohkem kui formaalseid kiidusõnu. Ta leiab, et tööd tuleb teha mõttega ning ka tehniliselt keerukate palade juures pole peamine mitte see, kui kiiresti sõrmed liiguvad, vaid esituse vaba ja spontaansena mõjumine.

Lisaks Karl Tipile püüavad klassikatähte kitarrist Helin Hallik, bariton Kristjan-Jaanek Mölder, klarnetist Mirjam Avango, flötist Siret Sui, tuubamängija Toomas Oskar Kahur, viiuldaja Triinu Piirsalu ja pianist Tähe-Lee Liiv.

„Klassikatähed 2020“ alustab ETV-s 21. veebruaril. Võitja selgub 3. aprillil toimuvas finaalsaates, kolm parimat astuvad koos ERSOga üles Tallinnas ja Tartus toimuvatel galakontsertidel.

Uuri lisa SIIT.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background