Kätlin Piirimäe on Eestimaa Rammunaine 2019

Laupäeval toimusid Võrus Tamula järve kaldal Eesti meistrivõistlused rammumeestele ja rammunaistele ning ühtlasi oli tegu EVIKO rammumeeste ja -naiste sarja viimase ehk kuuenda etapiga, kus oli võistlustules 7 naist ja 11 meest.

Nii naised kui mehed võistlesid viiel alal. Naised alustasid rehvi kantimisega, järgnesid kelgu tõmbamine (raskust ca 100 kg), 40 kg palgi surumine, raskuste kandmine ja lõpetuseks tõsteti 45 kg atlas-kivi õlale. Meeste esimeseks alaks oli palgi (120 kg või 140 kg) surumine, järgnesid timberi raami (250 kg) hoidmine, rehvi tõmbamine, jõutõmme ja atlas-kivi (115 kg või 140 kg) õlale tõstmine.

Naistest saavutas esikoha ja Eestimaa Rammunaine 2019 tiitli Kätlin Piirimäe Koigist. Teise koha sai Maria Mekk Valgamaalt ja kolmanda koha Maarika Silm Võrust.

Meeste arvestuses näitasid järvalastest rammu Ahto Milder Aravetelt, kes sai 4. koha ja Taavi Toom Paidest, kes lõpetas võistluse 9. kohaga.

EVIKO Rammunaiste sari 2019 võidutiitli viis koju kõik 6 etappi kaasa teinud Maarika Silm 51 punktiga, üldarvestuse teise koha sai Kätlin Piirimäe, kes tegi kaasa 5 etappi ja teenis kõikidelt võidu, kuid üks puudumine jättis Kätlini 50 punktiga teisele kohale. Kolmanda koha sai eelmise aasta võitja Marianna Bogdanova, kes osales samuti kõikidel etappidel.

EVIKO Rammumeeste sari 2019 võidu võttis Mulgimaa mees Mihkel Raadik, teine oli Kaido Kuusik Tartust ja kolmas Paide mees Taavi Toom, kes tegi kaasa 5 etappi, saavutades kolmel korral 2. koha, ühe 3. koha ja ühe 9. koha. Aravete mees Ahto Milder osales samuti 5 etapil, kogus 33 punkti ja teenis sellega üldarvestuse 4. koha.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background