Kaupmeeste liit kutsub üles hiljem ostlema

Eesti Kaupmeeste Liit kutsub inimesi üles tegema oma vajalikud ostud pärast kella 11 ning jätma hommikused tunnid kaupluste külastamiseks eakatele ja teistele riskirühmadele.

Liidu tegevjuht Nele Peil ütles, et nende esimene soovitus riskirühmadele on kauplusi ja teisi rahvarohkeid kohti vältida, kuid alati ei ole see võimalik ning seetõttu kutsutaksegi inimesi hoolivust näitama ka igapäevaste ja –nädalaste toidukaupade varumisel.

Kauplused ei kehtesta ise kontrolli või piiranguid poodidesse sissepääsuks, vaid paluvad inimestel endil olla solidaarsed ja hoolivad. Kaupmeeste liit palub ka kõikidel inimestel järele mõelda, kes on need eakad või terviseprobleemidega inimesed kogukonnas, kellele tuleks vajalike kaupade kättetoimetamisel abi pakkuda.

Peil kinnitas, et kaupmehed suhtuvad viiruse leviku tõkestamisse väga tõsiselt ja teevad kõik selleks, et inimesed saaksid eluks vajalikud ostud teha võimalikult ohutult. Toimub pidev pindade puhastamine ja desinfitseerimine ning lahtist kaupa pakendatakse ise, et kliendid ei katsuks salatikarpe või kohvitopside torne.

Osades kauplustes on juba jõutud paigaldada klaasseinad müüjate ja klientide vahele. Samuti on kauplustes väljas plakatid ja sildid käitumisjuhistega ning neid tutvustatakse ka siseraadios.

Riskirühmadesse kuuluvad üle 70-aastased inimesed, pikaajalised haiged (südame- ja vähihaiged), nõrgenenud immuunsusega ja kopsuhaigusi (nt. astma) põdevad inimesed.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background