Kelmid üritavad eriolukorrast kasu lõigata

Politsei on mitmetes riikides saanud teateid võimalikest telefonikelmustest ja andmepüügist, kus kurjategijad kasutavad koroonaviiruse ettekäänet, et inimestelt raha välja petta.

Ka Eestis on politsei saanud mõned teated sellistest katsetest, kuid teadaolevalt ei ole Eesti inimesed õnge läinud.

Näiteks pakutakse telefoni teel või internetikauplustes müügiks desinfitseerimisvahendeid või maske. Inimene kannab raha üle, aga kaupa kätte ei saagi.

Möödunud nädalal said mitmed inimesed oma e-postkasti kirja, mis oli tulnud justkui Terviseametilt, kuid sisaldas tegelikult pahavara.

Vältimaks pettasaamist, ei tohi anda oma isikuandmeid või krediitkaardiandmeid võõrale helistajale, uurida tuleb helistaja või ettevõtte tausta, vaadata enne internetipoest ostmist arvustusi poe kodulehel ning e-kirja saades veenduda, et kiri tuli usaldusväärselt allikalt.

Kui keegi on taolise petukõne saanud, palutakse helistada politsei infotelefonil 6123000 ning juhul, kui keegi on kelmuse ohvriks sattunud, tuleb sellest samuti politseile teada anda.

Kelmid kasutavad inimesi ära siis, kui nad on kõige haavatavamad. Ka eriolukorra puhul tuleb säilitada kaine mõtlemine ja suhtuda kriitiliselt erinevatesse pakkumistesse.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background