Kersti Sarapuu: tegu on kõige keerulisema eelarvega

30/09/2020

Tagasi

Foto: Erik Peinar

Peaminister Jüri Ratas esines täna Riigikogu ees poliitilise avaldusega seoses 2021. aasta riigieelarve seaduse eelnõu üleandmisega.

Ratas ütles, et üleantav riigieelarve eelnõu peegeldab valitsuse terviklikku plaani, kuidas saame koroonakriisi targalt, turvaliselt ja jõukohaselt seljatada.

Järgmisel aastal on riigieelarve kulutuste maht pea 13 miljardit eurot ja tulude maht ligi 11 miljardit eurot. Vahe on tingitud vajalikest investeeringutest majanduse kasvu taastamisse, tänu millele ületab kulude maht tulude kasvu.

„Prognoosi järgi saab riigikassa vajadusel võtta 2021. aastal laenude ja võlakirjadega täiendavaid kohustusi 2,4 miljardit eurot”, sõnas peaminister.

Läbirääkimistel võtsid sõna fraktsioonide esindajad Siim Pohlak (EKRE), Kaja Kallas (RE), Indrek Saar (SDE), Helir-Valdor Seeder (Isamaa) ja Kersti Sarapuu (KE).

Kersti Sarapuu märkis, et tegu on kõige keerulisema eelarvega, mille nende erakond on kokku pannud seoses koroonakriisist tingitud ebakindlusega. „Praegune kriis erineb varasematest selle poolest, et majanduse väljavaateid ümbritseb äärmiselt suur ebakindlus ning samas valitseb peaaegu üksmeel, et riiklik sekkumine on hädavajalik.“ Ta avaldas heameelt, et pensionärid saavad lisaraha ja tunnustas tervishoiualaseid investeeringuid. Sarapuu arvates on tegu inimkeskse eelarvega, mis tagab majanduskasvu.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background