Keskväljaku arhitektuurivõistlus on lõpusirgel

Paide keskväljaku arhitektuurivõistlus on jõudmas lõpusirgele ning reedel selgub, millise ilme keskväljak lähitulevikus saab.

EV 100 ja Eesti Arhitektide Liidu algatuse „Hea avalik ruum“ jätkuprogrammi raames korraldatud arhitektuurivõistlusega otsiti ideid Paide keskväljaku nüüdisajastamiseks. Seni peamiselt sõidutee, ringristmiku ja parkimisalana kasutatud keskväljak soovitakse ümber kujundada: muuta jalakäijasõbralikuks, anda ajaloolisele linnasüdamele tagasi väärikas ruumikasutus inimeste kohtumispaigana ning pakkuda erinevaid kasutusvõimalusi.

Paide keskväljakut peetakse üheks paremate proportsioonidega linnaplatsiks Eesti väikelinnades. Keskaegne turuplats on tänaseni säilitanud oma positsiooni linna keskväljakuna ning Eestis ainulaadsena asub seal ühes servas raekoda ja teises kirik.

Konkursile laekus rekordiliselt palju ehk 23 võistlustööd, mis kõik kvalifitseerusid ja pääsesid hindamisele. Žürii otsustas premeerida viit parimat tööd, mille märgusõnad olid (tähestikulises järjekorras) LINNAGEEN, PAAS, PAIDED, SÕNAJALG ja VIA WITTENSTEIN.

Arhitektuurivõistluse võitja avalikustatakse reedel, 6. märtsil kell 15 Järvamaa Keskraamatukogu ja Paide Kunstikooli fuajees, kus avatakse ka võistlustööde näitus.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background