Kinnituse leidis esimene A-gripiviiruse juhtum

45. nädalal ehk perioodil 4.-10. november pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2957 inimest, laboratoorse kinnituse leidis ka esimene A-gripiviiruse juhtum.

50 protsenti arsti poole pöördunutest olid kuni 15-aastased lapsed, vanuserühmade järgi haigestuvad jätkuvalt enim kuni viieaastased lapsed.

Etioloogilise struktuuri arvestuste alusel saab öelda, et 22 protsenti haigusjuhtudest põhjustasid erinevad mikroorganismid, viirusliku etioloogiaga haigestumiste arv moodustab 78%  protsenti.  Viirustest enim leitakse endiselt rinoviirust (30%), adenoviirust(16%)  ning paragripiviirust(18%).

Gripitaolistesse haigustesse ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib stabiilsena ning endiselt madalal tasemel. Registreeritakse üksikud gripiviirusega seotud juhte, püsivat gripiviiruse levikut veel ei ole täheldatud. Sel nädalal sai laboratoorse kinnituse veel üks B ja esimene A gripiviirus.

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal kõigis Euroopa regiooni riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud üheski riigis, kuid registreeritakse üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background