Kinoõhtul linastub portreefilm Tõnis Mägist

Sellel kolmapäeval toimub Kärus kinoõhtu, kus vaatamiseks pakutakse käesoleval aastal valminud portreefilmi “Tõnis Mägi. Vaikus valguses”

Film kõneleb Eesti muusika elavast legendist, kes ilmselt ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja. Tegemist on mehega, kes säras aastakümneid mitte ainult kodumaa vaid kogu kunagise Nõukogude Liidu rokitaevas ning kellest hiljem sai taasiseseisvumisaja suurim ja eesti rahvast kõige jõulisemalt ühendav laulik.

Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on Tõnis Mägi jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming. Film annab vaatajale võimaluse õige lähedalt piiluda helilooja salapärasesse maailma ning olla kaasreisijaks teekonnal, mis muusikut inspireerib. Filmis näeb, kuidas sünnivad tema laulud ja saab kuulda, mismoodi autor ise oma loomingut lahti mõtestab. Igas loos peegeldub Tõnis Mägi isemoodi maailm, kajastuvad erinevad hetked tema elust ja Eesti kultuuriloost.

Filmis saavad sõna ka muusiku lähedased, teiste seas abikaasa Kärt Johanson, tütred Liidia ja Mirt, kolleeg Sven Grünberg ning põlisameeriklasest sõber Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas.

Filmiõhtu Käru rahvamajas toimub kolmapäeval algusega kell 19.00.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background