Kirna mõisas toimuvad loengud keskenduvad unetervisele ja liikumisele

Kene Vernik ja Kristjan Puusild. Foto/allikas: kirna.ee

Sellel laupäeval, 25. augustil toimub Kirna mõisas kaks loengut. Kell 11 algavas loengus räägib unenõustaja Kene Vernik unevajadusest ja vähese une tagajärgedest. Samuti keskendutakse loengu käigus unetusele ja selle ravile,  õpitakse kuidas saavutada kindel unerütm, milline võiks olla hea unekeskkond, unehügieen jne.

Loengu käigus saab vastused küsimustele: kui palju und me vajame, millised on vähese une tagajärjed, mis asi on hea unehügieen, milline on hea une keskkond ning kuidas uinuda kiiresti ja ilma ärevuseta.

Loengut juhib Kene Vernik, kes on tegelenud unehäirete raviga alates aastast 2006, töötades Tartu psühhiaatriakliinikus ja Hea Une Keskuses.

Päeva teine loeng algusega kell 14  kutsub üles teadvustama liikumise olulisust ning viise, kuidas seda targalt ja tervislikult teha. Loengu käigus  leiab vastused järgnevatele küsimustele: kuidas ennast liikumiseks ette valmistada, kuidas oma keha märgata ja tunnetada, kuidas vigastusi ennetada, kuidas leida endale sobiv liikumisintensiivsus, kuidas taastuda pingutusest ning kuidas liikumist siduda enesearenguga.

Loeng õpetab keha tunnetama ning iseennast kuulama ning annab praktilisi näpunäiteid ja igapäevaseid nõkse, kuidas oma liikumisharjumusi teadlikumaks ja tervislikumaks muuta.

Loengut juhib psühholoog, analüütiline psühhoterapeut ja  shindo treener Kristjan Puusild.

Registreerimine loengutele toimub läbi veebiaadressi kirna.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background