Kitarrivirtuoos Brad Jürjens astus EKRE-sse ja osaleb täna Paides poliitikute võistlusel

Täna tähistatakse Paide Spordihallis Suure Rahvapeoga Kuma/Kesk-Eesti Tre raadio 25. sünnipäeva. Smilersi, Kuldse Trio, renate ja teiste etteastetega sisustatud 9 tundi kestva peo eel on aga tavapärane pereüritus koos Paide Muusika- ja Teatrimaja hooaja avamisega.

Just sinna, Muusika- ja Teatrimaja platsile on täna kell 12.30 planeeritud humoorikas poliitikute võistlus, kuhu on osalema saabumas tuntud tegijad nagu Jürgen Ligi, Paide abilinnapea Siret Pihelgas, Vabaerakonna piirkonna käilakuju Ain Ostra,Keskerakonna Paide piirkonna esimees Peeter Saldre ja teised nimekad poliitikud. Üllatusena tuleb neil konkureerima hakata mehega, kellest on väga vähe ülikonnas pilte leida.

Juba keskkooliajal tõeliseks kitarrivirtuoosiks arenenud noormees läks kohe peale kooli lõpetamist USA-sse õnne otsima. Edu saabuski. Õnnestus mängida kõrgetasemeliste ansamblitega nimekatel festivalidel, kuid siis järsku asendus kitarrivaimustus filmihuviga ning Viljandi poisist Priit Jürjensist, kes siis kandis juba nime Brad sai esimene eestlasest Hollywoodi režissöör, kes jõudis linale saate ühtejärge kolm filmi.

Hiljem tuli aga kitarrihuvi tagasi ning väljakutsete otsijana osales ta konkursil, kus kitarrimaailma üks jumalusi, Yngwie Malmsteen valis välja 8 kitarristi osalema festivalile Guitar Gods. Come-back oli tehtud! Bradi ansambli Deranged möödunud aasta plaadil mängivad mehed, kelle nimed võtavad jalad nõrgaks igal rokimehel – David Ellefson Megadethist, Ralph Ciavolino ja Jeff Scott Soto Yngwie Malmsteeni bändist jt.

Talvine visiit kodumaale osutus aga plaanitust pikemaks. Marko Atso tegi ettepaneku lülituda ringi hoopis eesti rokilavadele tema uue bändi Must Hunt koosseisus ja Brad võttis selle pakkumise vastu.

Ploliitilises plaanis lõi hevikitarrist esimest korda rusika lauale paar aastat tagasi kui oli juba kokkulepe ETV-ga tulla ekraanile Eesti Hümni esitama, kuid siis jäi Brad Jürjensile silma eestlasi halvustav videoklipp ning mees ütles esinemise järsult üles. Rahvustunne on ka see, mis ajendas teda nüüd EKRE liikmeks astuma. Peamiseks põhjuseks Euroopa Liidu kummaliselt soosiv suhtumine illegaalsesse migratsiooni, mida USA-s hoopis resoluutsemalt tõkestatakse.

 

Noore Priit Jürjensi sõrmejooks: https://www.youtube.com/watch?v=7VWyfpUykOM

Hümn kõlab nii: https://www.youtube.com/watch?v=awVFRsULoHA

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background