Koeru Keskkooli õpilased osalevad Euroopa noorte kliimateemalisel tippkohtumisel Brüsselis

Koeru Keskkooli õpilased sõidavad ainsana Eesti koolidest 2020. aasta märtsis Brüsselisse, et osaleda Euroopa noorte kliimateemalisel tippkohtumisel.

Kõikjal maailmas nõuavad noored üha häälekamalt maakera päästmist ning komitee on seda kuulda võtnud. Komitee tähtsaim noorteüritus „Sinu Euroopa, Sinu arvamus“ toimub 19.–20. märtsil 2020. Selle raames tulevad kokku 33 keskkooli õpilased kõikjalt Euroopast, et motost „Meie kliima, meie tulevik!“ juhindudes arutada parimaid viise keskkonna kaitsmiseks.

Algatuses osalevad 33 kooli loositi elektroonilise nimevaliku vahendi abil 27. novembril Brüsselis. Valiti välja üks kool igast 28 liikmesriigist ja viiest kandidaatriigist (Albaania, Põhja-Makedoonia, Montenegro, Serbia ja Türgi). Iga kooli esindab kolm 16–18aastast õpilast, keda saadab õpetaja. Järgmise aasta konkursile kandideerib juba peaaegu 800 kooli.

Ürituse eesmärk on kuulata õpilaste säravaid ideid praeguse kliimakriisiga toimetulekuks ja jõuda lähemale meie eesmärgile saada 2050. aastaks kliimaneutraalseks. Noorte arutelujuhtide õpetuse ja juhendamise all arutavad õpilased oma ettepanekuid ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni osaliste konverentsi eeskujul.

Õpilased kohtuvad rahvusvaheliste noorteorganisatsioonide esindajatega, kes aitavad neil sõnastada oma ideed ja ettepanekud konkreetseteks soovitusteks. Need soovitused esitab komitee rahvusvahelise keskkonnapoliitika kujundajatele ning neid arutatakse Euroopa konverentsidel kogu aasta jooksul.

Arutelude ettevalmistamiste käigus külastab iga osalevat kooli üks komitee liige, et rääkida EList, komiteest ja nende tööst noorte heaks ning selgitada ürituse ülesehitust ja seda, mida koolilt oodatakse.

„Sinu Euroopa, Sinu arvamus“ on üritus, mille korraldab Euroopa kodanikuühiskonna häälekandja – Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee. „Sinu Euroopa, Sinu arvamus“ on komitee tähtsaim noorteüritus, mis käivitati 2010. aastal eesmärgiga ühendada Euroopa noorimad kodanikud Euroopa Liiduga.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background