Kõige enam avalikke supluskohti on Järvamaal

01/06/2020

Tagasi

Paide tehisjärv. Foto: G4S

Tänasest, 1. juunist algaval suplushooajal avatakse  rannamõnude nautijatele üle Eesti 52 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui möödunud suplushooajal. Hooaega ei avata Ida-Virumaal Toila rannas ja Hiiumaal Mangu rannas.

Kõige enam avalikke supluskohti võib endiselt leida Järvamaalt, kus neid on seitse, viie supluskohaga järgnevad Hiiumaa, Tallinn, Pärnu-ja Tartumaa. Ühtegi avalikku supluskohta ei leia Raplamaalt.

Järvamaa ametlikeks supluskohtadeks on Paide, Türi, Tarbja ja Järva-Jaani tehisjärv, Väinjärv, Rava paisjärv ning Matsimäe Pühajärv.

Nii Paidel kui Türil on sõlmitud leping G4S-ga, mille kohaselt alustab rannavalve Paide tehisjärve rannas tegevust 15. juunil ja lõpetab 26. augustil. Türil alustab rannavalve 1.juunil ja lõpetab 31.augustil.  Paide tehisjärve ääres hoolitsevad suplejate veeohutuse eest rannavalvurid kl.12-18, Türil kl.12-20.

Esimesed veeproovid on kõigist avalikest supluskohtadest juba võetud ning nende tulemused näitavad, et hooaeg algab väga hea veekvaliteediga, v.a Pärnu Mai rannas, kus soole enterokokid ületasid veidi piirnormi. Kuna vesi on veel üsna jahe ja suplejaid väga vähe, siis otsustati uus proov võtta lähipäevil.

Ametlik suplushooaeg kestab 1. juunist  kuni 31. augustini.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background