Kolm kaunist kodu esitatakse Vabariigi Presidendile tunnustamiseks

Perekond Haasma kodu Imavere külas. Foto: Annika Tegelmann

Järvamaa omavalitsuste liit esitas läbi Eesti Kodukaunistamise Ühenduse Vabariigi Presidendile üleriigiliseks tunnustamiseks perekondade Haasma, Uusmaa ning Tanneri kodud.

Perekond Haasma kodu Imavere külas (fotol).  Haasma pere koduaed Imaveres on avar, silm ulatab vaatama igasse ilmakaarde, hektarisuurust krunti, kuhu kuulub tarbe- ja viljapuuaed,  piirab kõrge tara. Kodu ehitusega alustati 7 aastat tagasi, nüüd on krundile lisaks elumajale kerkinud saun, grillimaja, kaks lastemaja, kelder, kõrvalhoone ja kasvuhoone. Eelmisel kevadel rajati maja ette kivitee. Aias kasvab mitmeid elupuuvorme, eriti toredad on hariliku elupuu kerajad vormid, mis ei vaja kärpimist. Maja taga on peenratäis madalaid roosasid roose,  lõunapoolsel küljel paisutavad nuppe pojengid.

Jaanus ja Maire Uusmaa kodu Suurpalu külas hakkab silma kivist lepatriinudega, kes möödasõitjaid ning loomulikult ka külalisi rõõmsalt tervitavad. Hoovis hakkab esimese asjana silma ankur, mille järgi talu omale nime saanud. Ankur sümboliseerib ühtlasi ka peremehe Jaanuse ja pere vanima poja Jonnase ametit – mõlemad on meremehed. Aia kujundamisel pererahvas abi ja eeskujusid kasutanud ei ole, kõik tööd on tehtud perekeskselt ning spontaanselt, samas ikka kaalutletult, et taimed sobiksid ümbrusega.

Mare ja Tiit Tanneri kodu Viraksaare külas. Tannerite aed on täis üllatusi ja avastamisrõõmu. Erinevaid lille-, puu- ja põõsasorte on perenaise sõnul aias 600 ringis – erinevaid roosisorte suisa 50. Aed on kaunis ning oskuslikult lahendatud. Pererahvas on kauni aia kujundanud enda maitse ja tahtmise järgi. Hästi mõjuvad erinevad okaspuuvormid lillepeenardes.

Üleriikliku konkursi “Eesti kaunis kodu 2019” võitjate autasustamine toimub traditsiooniliselt augustikuus. Auhinnad annab üle kodukaunistamise liikumise patroon, Vabariigi President Kersti Kaljulaid.

Eesti kauni kodu programm on suunatud kodukultuuri arengule, looduskeskkonna säilitamisele ja korrastamisele.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background