Koroonaviirusest paranenuid kutsutakse doonoriks

SARS-CoV-2 koroonaviirusest paranenuid kutsutakse doonoriks, et arendada SARS-CoV-2 seroloogilisi teste ja viirusvastaseid ravimolekule.

Icosagen koostöös Tartu Ülikooli, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Synlab Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega alustab koroonaviiruse immunoloogiliste seroloogiliste testide väljatöötamist, millega on võimalik määrata viirushaiguse läbi põdenud või potentsiaalselt viirusega kokkupuudet omanud isikute (sealhulgas eesliinitöötajate) SARS-CoV-2 viirusvastast immuunsust.

Uuring on kaheetapiline: esimeses etapis kogutakse RNA-testiga kinnitatud ja haigusest paranenud patsientidelt vereproove ning järgmises etapis tervishoiutöötajate vereproove. Kogutud vereproove kasutatakse viirusnakkust diagnoosivate testide arendamiseks ja kliiniliseks valideerimiseks.

Lisaks sellele isoleeritakse COVID-19 haigusest paranenud patsientide B-lümfotsüütidest SARS-CoV-2 vastaste antikehade geenid, et arendada viirusvastaseid bioloogilisi ravimeid.

Vabatahtlikule doonorile on 2 kriteeriumi: positiivne koroonaviiruse RNA-test ning koroonaviirusest paranenud (14 päeva positiivsest COVID-19 testist ja vähemalt 48 h ilma sümptomiteta).

Uurimistööks palub Icosagen viirusest paranenud vabatahtlikelt kuni 34 ml veeniverd ja nina-neelu kaabet. Proove kogutakse Tallinnas ja Tartus Qvalitas Arstikeskuses. Aja broneerimiseks palutakse ühendust võtta tööpäeviti kella 9st 16ni telefonil 58874933 või e-posti aadressil kliinilineuuring@qvalitas.ee.

Doonorite abi kiirendaks oluliselt seroloogiliste ELISA testide Eesti turule jõudmist ning võimaldaks pandeemiast kiiremini väljuda ja naasta tavapärase elu juurde.

Täpsemat infot uuringu kohta ja konsultatsiooni annab dr Anu Planken telefonil 7377078 ja e-posti aadressil anu.planken@icosagen.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background