Kristjan Juusu avab Türil fotonäituse

Täna õhtul avab Kristjan Juusu Türi Kultuurikeskuses oma fotonäituse nimega „Majanduse varjus & Amanueli teekond“.

Näitus on kokku pandud kahe näituse fotodest ning samuti esitleb Juusu lühidokumentaalfilmi „Amanueli teekond“.

Näitus „Majanduse varjus“  näitab ühe Lõuna-Etioopia väikelinna Soddo inimeste igapäevaelu hetki, mida Kristjan Juusu on jäädvustanud. Etioopias vohab tänu autoritaarsele riigikorrale vägev majanduskasv, mis on kiireim maailmas. Siiski on riigi võlakoorem kõrge, mis Maailmapanga hinnangul võib omakorda majanduskasvule saatuslikuks saada.

Võimsa statistilise näitaja kõrval valitseb maapiirkondades vee- ja toidupuudus ning jätkuvalt ei jagu haridust ja arstiabi kõigile. Fotodelt on näha, et trotsides puudust, särab inimeste silmis siiski päike ja teotahe.

Kuue aasta jooksul on sadakond Soddo linna õpilast tänu eestlaste toetusele jõudnud algklassidest põhikooli ja mõni juba ka keskkooli. Sealse töö üheks osaks on välja selgitada perede vajadusi, et muuta lastele kooliskäimine võimalikuks. „Amanueli teekond“ näitabki ühe eestlaste toel koolis käiva poisi Amanueli kooliteed.

Kristjan Juusu fotonäituse avamine Türi Kultuurikeskuse II korruse klaassaalis on täna õhtul kell 19 ja vaadata saab seda 29. novembrini.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background