Kuldmedalistist Paide mängija valmistatud kanapee tõi presidendi kutse

Foto: Tallinna Prantsuse Lütseum

Värske jalgpalliajakiri Jalka “Persoon” on Paide Linnameeskonna esindus- ja duubeltiimis palliv Joel Kokla, kes teeb asju täiega: olgu selleks siis jalgpall, õppimine, puutöö või kokandus.

Joel Koklat lapsest saati treeninud Erki Kesküla sõnab, et selline mängija nagu Joel, on iga treeneri unistus. “Kõiges, mida ta ette võtab, saavutab edu – ja vajadusel läheb selleks kasvõi läbi seina. See hirmkõva tahtmine on ilmselt tema kõige suurem pluss”.

Nii jalgpallis kui õppetöös on Joel liikunud suuresti vanema venna Jani jälgedes.Värskelt 19 aastaseks saanud Joel  lõpetas muide Tallinna prantsuse lütseumi läbi ja lõhki viielisena ehk kuldmedaliga!

Gümnaasiumi lõpus tuli abiturientidel kaitsta ka lõputöö. Siingi ei läinud noormees kergema vastupanu teed, vaid otsustas meisterdada oma kätega nullist valmis juugendstiilis kanapee ehk ühe väga peene ja keeruka diivani. Selle valmistamist alustas ta juba 2018a. augustis, töö kaitsmine oli tänavu jaanuaris.

Huvi puutöö vastu pärineb Joeli sõnul isalt, ehk puutööpisik olevat tal geenides.

Seesama huvi tõi noormehele ka presidendi kutse. Jalka kirjutab, et pärast lõputöö kaitsmist  arvas juhendaja, et nii hea töö võiks konkursile saata.  Üks avatud konkursse oli parajasti ajalooalaste uurimistööde võistlus, mille oli välja kuulutanud president Kersti Kaljulaid. Ühes kategoorias olid uurimistööd, teises kategoorias, mille Joel ka võitis, loovtööd.

Uurimistööde võistluse patroon on Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Üheks auhinnaks oli presidendi roosiaia vastuvõtt.. “Väga vahva kogemus”, võtab noormees selle kokku.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background