KULTRA laulis end esimeseks

Reedel ja laupäeval olid Jõgeval järjekordsed Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad, mille raames toimus XXIV üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite ja IX üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss.

Võisteldi viies vanuserühmas ning koosseisu järgi liigitati ansamblid kolme gruppi: poiste-, tütarlaste- ja segaansamblid. Esitada tuli kaks või kolm eestikeelset laulu, millest vähemalt üks pidi olema a cappella.

Hinnati ansamblite esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Igas vanusegrupis anti parimale ansambliliigile laureaaditiitel, lisaks kuulutati välja mitmeid eripreemiaid ning kõikide osalejate hulgast valiti üks üldvõitja ehk Grand Prix saaja.

Järvamaad esindas 7 erinevat ansamblikooslust ja kõige paremini läks X-XII klassi vanusegrupis võistelnud Türi Kultuurikeskuse segaansamblil KULTRA, kes saavutas segaansamblite seas I koha. KULTRA juhendaja on Tea Saar.

Vokaalansamblite konkursi Grand Prix pälvis Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvartett Riivo Jõgi juhendamisel.

Ansambleid hindas Suur Kõrv ehk žürii, kuhu kuulusid Viljandi Muusikakooli direktor Tonio Tamra, Rapla laulustuudio juht ja õpetaja Thea Paluoja, vokaalgrupi MIRT laulja Merit Hirvoja-Tamm, kunagine Rapla laulustuudio ansamblite laulja Triin Saarela, koorijuhid Laine Randjärv ja Mai Simson, helilooja Priit Pajusaar ja näitleja Peeter Oja.

KULTRA ja juhendaja Tea Saar. Foto: Lea Pihlak


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background