Kultuuri teabetoas on täna avatud uste päev. GALERII.

Foto:Tiiu Saarist

Paide Muusika- ja Teatrimajas tegutsev Kultuuri teabetuba, mille loojaks on Tiiu Saarist, on tegutsenud juba üle 10 aasta.

Millised on tulevikuplaanid ning mida uut ees ootamas, sellest saab aimu, kui osaleda kolmapäeval, 9. septembril kell 12 algaval avatud uste päeval.

Kui seni oli oluline oma teabetuppa tulekust ette teatada, siis tulevikus on kindlad päevad ja kellaajad, millal uksed kõigile avatud on.

Uue lahendusega ruum andis ka uued ideed, et kogu PAMT-i ja tema eelkäijate tegevus paremini kajastatud saaks.

Kultuuri Teabetuppa on koondunud materjalid ja fotod Paides ja Järvamaal toimunust, see sisaldab kõige ulatuslikumat materjalikogu Järvamaa laulupidude ajaloost ning korrastamisjärgus on isikute kataloog, mis sisaldab nii mõndagi aegade jooksul ununenut, kuid olulist Järvamaaga seoses.

Aegade jooksul on PAMT-i teabetoa loojal ja kroonikul Tiiu Saaristil hulk giiditööga seotud materjale ja marsruutide kirjeldusi, sest teabetuba on ühtlasi ka Paide giidide „pesa“. Kui soov Eestimaal või lähiriikides reisida, leiab sealt natuke rohkem kui internetist, lubab Tiiu.

Koostööd on aastate jooksul tehtud mitmete Järvamaa ja Eestimaa muuseumidega; koolinoored, kes on uudistamas käinud, on leidnud teabetoast olulist infot oma uurimistöödeks. Uusi teadmisi on saanud ka Kodutütred, kes on olnud abiks teabetoa korrastamisel.

2020a. algusest asub Kultuuri teabetuba uues kabinetis, PAMT-i ruumis nr.413.

Alljärgnev galerii teabetoast. Fotod: Tiiu Saarist

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background